Budowa infrastruktury edukacyjnej w Namibii

Projekty międzynarodowe

SEPO kierowana jest przez Mosesa Musukubili. Organizacja opiekuje się dziećmi ze wspomnianej miejscowości, znajdującej się w dystrykcie Zambezi. Moses jest także wolontariuszem pomagającym osobom dotkniętym HIV i AIDS. Bazując na doświadczeniach swojej rodziny, stworzył wiele projektów realizowanych przez SEPO, które adresowane są do osób seropozytywnych i ich najbliższych.

Jedną z inicjatyw organizacji kierowanej przez Mosesa Musukubili, jest prowadzenie zajęć pozaszkolnych i nieformalnego przedszkola. Dzieci z okolic Katima Mulilo mają zapewnione miejsce do odrabiania lekcji i nauki, a maluchy w wieku przedszkolnym - przestrzeń do wspólnej zabawy. Moses prowadzi też punkt dożywiania dla najmłodszych z ubogich rodzin.

Obecnie trwa budowa nowego budynku do zajęć pozaszkolnych. Dzięki niemu dzieci będą miały lepsze warunki do nauki i dostęp do pomocy dydaktycznych. Kulczyk Foundation wsparła wykończenie budynku - przede wszystkim podłóg i okien. Pomogliśmy także z przeprowadzeniem prac elektrycznych. Nasza fundacja zapewniła również materiały pomocnicze dla małych uczniów - kredę do pisania, krzesła, huśtawki i zabawki.

Więcej na temat SEPO i realizowanego przez nią projektu oraz informacje jak wesprzeć organizację finansowo - tutaj.

Aktualności

Kulczyk Foundation wspiera walkę z ubóstwem menstruacyjnym w Kenii

Smile Bank Project – to nowe przedsięwzięcie kenijskiej organizacji Project Elimu, wspieranej przez Kulczyk Foundation. Jego celem jest walka z ubóstwem menstruacyjnym i skutkami braku edukacji seksualnej. Fundacja kierowana przez Dominikę Kulczyk finansuje 70 proc. kosztów realizacji tego projektu.

Dowiedz się więcej

Nepal - Efekt Domina

Jednym ze sposobów walki z handlem ludźmi na jest skuteczny system kontroli granic, który utrudnia handlarzom wywożenie swoich ofiar do innych krajów. Granica między Indiami a Nepalem jest otwarta, praktycznie niekontrolowana i ma ponad tysiąc siedemset kilometrów. Swobodny przepływ ludzi i towarów miał usprawnić współpracę handlową między tymi dwoma krajami i tym samym przyczynić się do rozwoju gospodarki. Granica jest wykorzystywaną przez pośredników biorących udział w handlu ludźmi.

Dowiedz się więcej

Peru - Efekt Domina

Peru to kraj leżący w Ameryce Łacińskiej. W tamtejszej dżungli znajduje się największe na świecie miasto, do którego nie prowadzi żadna droga lądowa – Iquitos.

Dowiedz się więcej