Budowa infrastruktury edukacyjnej w Namibii

Projekty międzynarodowe

SEPO kierowana jest przez Mosesa Musukubili. Organizacja opiekuje się dziećmi ze wspomnianej miejscowości, znajdującej się w dystrykcie Zambezi. Moses jest także wolontariuszem pomagającym osobom dotkniętym HIV i AIDS. Bazując na doświadczeniach swojej rodziny, stworzył wiele projektów realizowanych przez SEPO, które adresowane są do osób seropozytywnych i ich najbliższych.

Jedną z inicjatyw organizacji kierowanej przez Mosesa Musukubili, jest prowadzenie zajęć pozaszkolnych i nieformalnego przedszkola. Dzieci z okolic Katima Mulilo mają zapewnione miejsce do odrabiania lekcji i nauki, a maluchy w wieku przedszkolnym - przestrzeń do wspólnej zabawy. Moses prowadzi też punkt dożywiania dla najmłodszych z ubogich rodzin.

Obecnie trwa budowa nowego budynku do zajęć pozaszkolnych. Dzięki niemu dzieci będą miały lepsze warunki do nauki i dostęp do pomocy dydaktycznych. Kulczyk Foundation wsparła wykończenie budynku - przede wszystkim podłóg i okien. Pomogliśmy także z przeprowadzeniem prac elektrycznych. Nasza fundacja zapewniła również materiały pomocnicze dla małych uczniów - kredę do pisania, krzesła, huśtawki i zabawki.

Więcej na temat SEPO i realizowanego przez nią projektu oraz informacje jak wesprzeć organizację finansowo - tutaj.

Aktualności

„Cześć Dziewczyny!” – rusza Fundusz Wsparcia dla Kobiet i Dziewczynek z Ukrainy

8 marca, w Międzynarodowy Dzień Kobiet, polskie dziewczyny witają dziewczyny z Ukrainy głośnym „Cześć Dziewczyny!”. Rozpoczynamy też długofalową zbiórkę na Fundusz Wsparcia dla Kobiet i Dziewczynek z Ukrainy. Akcję promuje list „Cześć Dziewczyny!”, który podpisało duże grono znanych Polek.

Dowiedz się więcej

Kostaryka: Jaskinia światła

La Carpio – slumsy położone w stolicy Kostaryki, San José, kojarzą się z głównie z biedą i brutalną przestępczością. Większość mieszkańców tej dzielnicy to migranci i uchodźcy z Nikaragui, która od dekad cierpi z powodu niestabilności politycznej. 

Dowiedz się więcej

Uganda: Czerwony liść

Ubóstwo menstruacyjne to brak opieki medycznej i sanitarnej, brak dostępu do wiedzy na temat zdrowia menstruacyjnego, a także piętno i wstyd związane z miesiączką, które uniemożliwiają kobietom uczestniczenie w życiu społecznym.

Dowiedz się więcej