Peru - Efekt Domina

Peru to kraj leżący w Ameryce Łacińskiej. W tamtejszej dżungli znajduje się największe na świecie miasto, do którego nie prowadzi żadna droga lądowa – Iquitos.

Dowiedz się więcej

Namibia - Efekt Domina

Namibia to kraj pełen kontrastów ekonomicznych i społecznych. Mimo iż należy do najbogatszych państw Afryki, wciąż niemal 30 procent jego mieszkańców żyje poniżej progu ubóstwa.

Dowiedz się więcej

Kolumbia/Wenezuela - Efekt Domina

Od czasu nasilenia kryzysu humanitarnego w Wenezueli w 2018 r. każdego dnia tysiące mieszkańców tego kraju pokonuje most Simona Bolívara prowadzący do sąsiedniej Kolumbii. Uciekają przed biedą, przemocą i głodem. W ich ojczyźnie nie są w stanie zaspokoić podstawowych potrzeb ze względu na hiperinflację, niedobór żywności oraz bieżącej wody. Brakuje nawet podstawowych leków. To skutek nieodpowiedzialnych decyzji polityków, którzy doprowadzili Wenezuelę do załamania gospodarczego, w wyniku którego już ponad 3 miliony mieszkańców opuściło kraj. Most Bolívara, nazywany przez media również „mostem desperacji”, stał się symbolem tego eksodusu. 

Dowiedz się więcej

Lesotho - Efekt Domina

Lesotho to niewielki kraj otoczony granicami Republiki Południowej Afryki. Przez przyjezdnych nazywany jest „podniebnym królestwem,” gdyż całe leży na wysokości powyżej 1000 m n.p.m. Niestety dla zdecydowanej większości mieszkańców to nie jest raj. Szczgólnie dla dzieci.

Dowiedz się więcej
Następna strona
1/12