Nepal - Efekt Domina

Projekty międzynarodowe

Jednym ze sposobów walki z handlem ludźmi w organizacji 3Angels Nepal jest system punktów kontroli na granicach. Pracownicy i wolontariusze organizacji, starają się identyfikować ofiary handlu ludźmi. Dbają, by te osoby nie wyjechały z kraju, i uratowanym w ten sposób ludziom pomagają wrócić do swoich domów.

Kulczyk Foundation wsparła organizację poprzez wspieranie stworzonego przez 3 AN systemu punktów kontroli na granicy Nepalu z Indiami (system of checkpoints), kluczowego narzędzia organizacji, jeśli chodzi o ratowanie ofiar handlu ludźmi i pomoc osobom zagrożonym handlem ludźmi, a także wspierając działania prewencyjne związane ze współczesnym niewolnictwem.

Efekt Domina w niedzielę o godz. 11:00 w TVN, na www.player.pl lub na vimeo.com

Partnerem akcji informacyjnej jest Fakt - gazeta codzienna

Aktualności

„Cześć Dziewczyny!” – rusza Fundusz Wsparcia dla Kobiet i Dziewczynek z Ukrainy

8 marca, w Międzynarodowy Dzień Kobiet, polskie dziewczyny witają dziewczyny z Ukrainy głośnym „Cześć Dziewczyny!”. Rozpoczynamy też długofalową zbiórkę na Fundusz Wsparcia dla Kobiet i Dziewczynek z Ukrainy. Akcję promuje list „Cześć Dziewczyny!”, który podpisało duże grono znanych Polek.

Dowiedz się więcej

Kostaryka: Jaskinia światła

La Carpio – slumsy położone w stolicy Kostaryki, San José, kojarzą się z głównie z biedą i brutalną przestępczością. Większość mieszkańców tej dzielnicy to migranci i uchodźcy z Nikaragui, która od dekad cierpi z powodu niestabilności politycznej. 

Dowiedz się więcej

Uganda: Czerwony liść

Ubóstwo menstruacyjne to brak opieki medycznej i sanitarnej, brak dostępu do wiedzy na temat zdrowia menstruacyjnego, a także piętno i wstyd związane z miesiączką, które uniemożliwiają kobietom uczestniczenie w życiu społecznym.

Dowiedz się więcej