Sfinansowaliśmy kolonie w podwarszawskich Markach dla dzieci z Ukrainy

Projekty międzynarodowe

W pięknym domu z ogrodem dzieciaki spędziły wakacje bawiąc się i ucząc. Podopieczni odwiedzali teatry i muzea, mieli też możliwość wzięcia udziału w lekcjach tańca, śpiewu czy malowania. Podczas kolonii odbywały się też warsztaty dziennikarskie, kreatywne lekcje fizyki, historii oraz języka polskiego.

Fundacja Educational Center Children of Ukraine została powołana, by zapewnić edukację dzieciom z Ukrainy, które z powodu wojny zostały zmuszone do opuszczenia swojej ojczyzny. Bezpieczną przystań podobieczni fundacji znaleźli w Polsce, w podwarszawskich Markach.

Kolonie dla dzieci zostały sfinansowane z Programu Grantowego „Cześć Dziewczyny!”. Program zasiliły środki z naszego Funduszu Wsparcia dla Kobiet i Dziewczynek z Ukrainy o tej samej nazwie. Fundacja Educational Center Children of Ukraine to jedna z 11 organizacji, które otrzymały dofinansowanie w pierwszej edycji Programu.

Chcesz pomóc? Nieustannie prowadzimy zbiórkę na Fundusz „Cześć Dziewczyny!”. Dołącz do nas: patronite.pl/czescdziewczyny

Więcej o Programie Grantowym dowiesz się tutaj: czescdziewczyny.pl

Aktualności

Uruchamiamy pierwszy międzynarodowy magazyn online dla kobiet z Ukrainy pod nazwą „Sestry”

Już niedługo na polskim rynku medialnym pojawi się nowy magazyn skierowany do kobiet. Unikalność projektu polega na tym, że będzie to pierwszy międzynarodowy magazyn online dla Ukrainek. 

Dowiedz się więcej

Milion złotych na wsparcie kobiet. Ruszyła II Edycja Programu Grantowego „Cześć Dziewczyny!”

Wystartowała II Edycja Programu Grantowego „Cześć Dziewczyny!”. Uruchomiło ją Siostrzeństwo Polsko-Ukraińskie, do którego należą m.in. Agnieszka Holland, Dominika Kulczyk, Janina Ochojska, Olga Tokarczuk, Olena Volyarska czy Iryna Zapatrina. Siostrzeństwo czeka na wnioski o dofinansowanie. Maksymalna wysokość grantu to 75 000 zł.

Dowiedz się więcej

"Myślimy o przyszłości i kolejnych projektach splecionych w nić wspólnych, łączących nas wartości"

Siostrzeństwo Polsko-Ukraińskie uruchomi II Edycję Programu Grantowego „Cześć Dziewczyny!”. Koalicja kobiet zdecyduje do kogo trafi kolejny milion złotych na długofalową pomoc. W poprzedniej, I Edycji Programu, Siostrzeństwo otrzymało aż 450 wniosków o dofinansowanie. Kwotę blisko miliona złotych przyznano 11 organizacjom.

Dowiedz się więcej