Dominika Kulczyk: Dlaczego warto inwestować w polski film

Wydarzenia

Filmy, zwłaszcza te najbardziej poruszające, w realny sposób zmieniają świadomość setek tysięcy ludzi. A to już jest pierwszy, niezwykle ważny krok do pozytywnej zmiany. Bo jeśli inaczej się myśli, to też inaczej się działa. Polskie społeczeństwo ma przed sobą ogromne wyzwanie. Jest nim próba wyjścia z impasu nie najmocniejszych niestety więzi międzyludzkich oraz niskiego współczynnika wzajemnego zaufania. Mówi się tu o kryzysie społeczeństwa obywatelskiego, atomizacji, pogłębiających się podziałach, ale tak naprawdę chodzi o to, abyśmy znaleźli coś co nas łączy, jednoczy.

Film to wspólne dzieło wielu artystów, ale przede wszystkim dzieło reżysera i przedsięwzięcie producenta.  Im zawdzięczamy to, że film ma szansę poruszyć ludzką świadomość. Dlatego naszą nagrodę w wysokości 300 tysięcy zł przekazujemy właśnie reżyserowi i producentowi niezależnego kina. Niezależnego znaczy takiego, które powinniśmy traktować podmiotowo, na różne sposoby inwestując w jego rozwój. Bo najważniejszy jest człowiek. Ten który zapoczątkował zmianę społeczną, i ten który będzie korzystał z jej owoców.

Aktualności

Niewidzialne w pracy. Nowy raport już dostępny!

W Polsce są 3 miliony pracujących kobiet w wieku okołomenopauzalnym. Wiele z nich czuje jednak, że ich potrzeby w tym szczególnym okresie nie są zauważane. Aż 42% w związku z dolegliwościami rozważało ograniczenie lub zakończenie aktywności zawodowej. O tym mówi najnowszy raport Kulczyk Foundation „Niewidzialne w pracy. Kobiety w okresie okołomenopauzalnym”. 

Dowiedz się więcej

11 lat działalności Kulczyk Foundation na Malta Festival

6 kontynentów, 66 państw i ponad 600 000 beneficjentów. Taki jest bilans 11 lat dotychczasowej działalności Kulczyk Foundation, którą od soboty (7.09) podsumowujemy w wyjątkowy sposób podczas Malta Festival.

Dowiedz się więcej

Balet w centrum slumsów

Choć jego kariera nabrała tempa i mógłby dalej podbijać świat, postanowił wrócić do slumsów, by dać dzieciom to, co jemu pozwoliło się uwolnić. Taniec. A co za tym idzie godność, edukację i pewność siebie, które pozwalają wyrwać się z trudnego środowiska. Mike Wamaya wraz z grupą swoich uczniów przyjadą na Malta Festival na zaproszenie Dominiki kulczyk w ramach obchodów 11-lecia Kulczyk Foundation. Kenijczyk poprowadzi codzienne, bezpłatne zajęcia z afrodance.

Dowiedz się więcej