Dominika Kulczyk wspomina w Krakowie przesłanie swojego Taty

Wydarzenia

– Dominika to bardzo odważna dama. Stara się zmieniać świat tam, gdzie on tego potrzebuje – zaznaczył w swym wystąpieniu Tad Taube, przewodniczący Fundacji Centrum Taubego. Przed koncertem właśnie on oraz Dyrektor Wykonawcza Fundacji Shana Penn wręczyli Nagrody im. Ireny Sendlerowej. Otrzymały je w tym roku: prof. dr hab. Monika Adamczyk-Garbowska, która miała nieoceniony wkład w nauczanie i publikacje z zakresu studiów literatury żydowskiej i jidysz oraz Maria Piechotka, uczestniczka Powstania Warszawskiego, która w 1944 roku rozpoczęła swoją pracę nad utrwaleniem szczegółów architektonicznych zniszczonych budynków, ze szczególnym uwzględnieniem synagog drewnianych. Rok wcześniej, już pośmiertnie, tę samą nagrodę otrzymał Jan Kulczyk.

– To są miejsca, które uczą, sytuacje, które uczą, że do prawdy, do szczęścia, do miłości nie można dojść na skróty. Potrzebna jest tolerancja, szacunek, jak i przebaczenie. To są słowa mojego Taty. Jestem wzruszona i bardzo wdzięczna – dziękowała za koncert Dominika Kulczyk. W swym wystąpieniu nawiązała do Muzeum Historii Żydów Polskich, którego wiernym mecenasem był jej zmarły Ojciec.

 

Koncert odbył się pod honorowym patronatem Taube Philanthropies. Wszystkie informacje o Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie można znaleźć na stronie http://www.jewishfestival.pl

Aktualności

Niewidzialne w pracy. Nowy raport już dostępny!

W Polsce są 3 miliony pracujących kobiet w wieku okołomenopauzalnym. Wiele z nich czuje jednak, że ich potrzeby w tym szczególnym okresie nie są zauważane. Aż 42% w związku z dolegliwościami rozważało ograniczenie lub zakończenie aktywności zawodowej. O tym mówi najnowszy raport Kulczyk Foundation „Niewidzialne w pracy. Kobiety w okresie okołomenopauzalnym”. 

Dowiedz się więcej

11 lat działalności Kulczyk Foundation na Malta Festival

6 kontynentów, 66 państw i ponad 600 000 beneficjentów. Taki jest bilans 11 lat dotychczasowej działalności Kulczyk Foundation, którą od soboty (7.09) podsumowujemy w wyjątkowy sposób podczas Malta Festival.

Dowiedz się więcej

Balet w centrum slumsów

Choć jego kariera nabrała tempa i mógłby dalej podbijać świat, postanowił wrócić do slumsów, by dać dzieciom to, co jemu pozwoliło się uwolnić. Taniec. A co za tym idzie godność, edukację i pewność siebie, które pozwalają wyrwać się z trudnego środowiska. Mike Wamaya wraz z grupą swoich uczniów przyjadą na Malta Festival na zaproszenie Dominiki kulczyk w ramach obchodów 11-lecia Kulczyk Foundation. Kenijczyk poprowadzi codzienne, bezpłatne zajęcia z afrodance.

Dowiedz się więcej