Dzieje się w Pracowni Efektu Domina!

Wydarzenia

Nowy rok w Pracowni Efektu Domina rozpoczęliśmy z impetem. Szkolenia dla pedagogów poświęcone empatii, warsztaty edukacyjne na temat zdrowego odżywiania dedykowane dzieciom i koordynatorom programu Żółty Talerz oraz ferie dla dzieci pod hasłem wspólnego gotowania – to tylko niektóre z wydarzeń odbywających się w naszej pracowni.

„Empatia w pracy zawodowej nauczyciela” to nasz autorski cykl szkoleń, których głównym założeniem jest uświadomienie nauczycielom roli empatii w codziennej pracy w szkole. – Szkolenia powstały w odpowiedzi na prośby wychowawców z całej Polski, którzy dzielą z nami przekonanie, że empatia to nie tylko dar, ale także umiejętność, którą można i należy rozwijać, a stosowanie jej przynosi wiele korzyści w pracy z dziećmi – mówi Anna Samsel, p.o. dyrektor Działu Projektów Edukacyjnych w Kulczyk Foundation. Zajęcia miały swój pilotaż jeszcze pod koniec ubiegłego roku. Pierwszy noworoczny warsztat odbył się pod hasłem uważności i zaangażowania w relacjach interpersonalnych, kolejne spotkanie będzie dotyczyło granic empatii.

Warsztaty prowadzone są przez ekspertów: autorytet w dziedzinie edukacji, nauczycielkę z wieloletnim doświadczeniem – Agatę Patalas i psycholog Ewę Miturską. – Staramy się pokazać uczestnikom zajęć i nawet przećwiczyć to z nimi, że zmiana w szkole zaczyna się od zmiany w sobie – mówi Agata Patalas. – Wskazujemy ścieżkę empatyczną jako właściwą drogę do zrozumienia najpierw siebie, a później innych ludzi. Choć brzmi to banalnie, wcale nie jest takie proste, zwłaszcza w rzeczywistości szkolnej, w której jest tak dużo osób z rozmaitymi potrzebami – dodaje.

Poza szkoleniami dla nauczycieli w Pracowni Efektu Domina organizujemy zajęcia dla dzieci. Z myślą o najmłodszych zainaugurowaliśmy cykl warsztatów poświęconych zdrowemu odżywianiu. „Produkty zbożowe – smaczne i zdrowe” to tytuł pierwszej serii tegorocznych spotkań.
Celem warsztatów jest zapoznanie dzieci z grupą produktów zbożowych oraz zachęcenie ich do spożywania różnego rodzaju kasz oraz pieczywa pełnoziarnistego – mówi Wioleta Szafryna, dyrektor programu Żółty Talerz. Podczas zajęć dzieci otrzymują wiele cennych informacji przekazanych w atrakcyjny sposób przez studentów Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, pod opieką dr inż. Joanny Myszkowskiej-Ryciak. Ponadto dzieci mają możliwość samodzielnego przygotowania i skosztowania zdrowych przekąsek z kaszy jaglanej!

W Pracowni Efektu Domina trwają także warsztaty dla koordynatorów programu Żółty Talerz. Obecnie realizujemy dwa tematy: „Zdrowe odżywianie dzieci i młodzieży” oraz „Cukier krzepi? Wszystko co trzeba wiedzieć o cukrze”. Celem warsztatów jest zdobycie wiedzy z zakresu zdrowego odżywiania, szczególnie istotnej w kontekście żywienia dzieci. Wiedzę teoretyczną przekazują uczestnikom eksperci ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, a w części praktycznej warsztatów uczestnicy mają możliwość wspólnego przygotowania zdrowych posiłków pod okiem wykwalikowanych szefów kuchni. Potrawy przyrządzone przez uczestników powstają na bazie Listy produktów Żółtego Talerza.

Warsztaty dla koordynatorów realizowane w ramach programu Żółty Talerz to przede wszystkim możliwość zdobycia wiedzy z zakresu żywienia z praktycznym jej wykorzystaniem, a także okazja do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń z realizacji programu.

Aktualności

Kulczyk Foundation wspiera nauczycieli w walce z hejtem w polskiej szkole

Polska zajmuje drugie miejsce pod względem liczby skutecznych prób samobójczych wśród dzieci i młodzieży w Europie.

Dowiedz się więcej

Stypendia im. dr. Jana Kulczyka przyznane po raz dziewiętnasty

Ośmioro studentów i doktorantów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza otrzymało Stypendia im. dr. Jana Kulczyka. Przyznawane są one za bardzo dobre wyniki w nauce, osiągnięcia naukowe i aktywność na rzecz poznańskiej uczelni. W dziewiętnastoletniej historii programu stypendialnego wyróżniono już 172 studentów i doktorantów. Tegoroczni laureaci otrzymali wyższe wsparcie niż w latach ubiegłych – studenci o prawie 15 procent, a doktoranci aż o 40 procent.

Dowiedz się więcej

Oświadczenie Kulczyk Foundation

W związku z pojawieniem się wiadomości dotyczących inwestycji w The Crypto Revol informujemy, że Pani Dominika Kulczyk nie ma nic wspólnego z tym przedsięwzięciem. Podjęliśmy działania w celu ustalenia źródła tych nieprawdziwych informacji. Rozważamy podjęcie odpowiednich kroków prawnych, aby chronić wizerunek Prezes Zarządu oraz zapobiec działaniom o charakterze oszustwa.

Dowiedz się więcej