„Supernova” określana jest przez krytyków i recenzentów jako „świetne, mocne kino, które aż pulsuje od emocji”. To pełnometrażowy debiut Bartosza Kruhlika. Fabuła filmu osnuta jest wokół wydarzeń następujących po wypadku samochodowym spowodowanym przez polityka. Sprawia on, że los przypadkowych bohaterów splata się ze sobą w nieraz bardzo zaskakujący sposób.
W uzasadnieniu werdyktu, jury konkursu wskazało na wymowę dzieła, które podejmuje tematykę problemów i podziałów obecnych zarówno w naszym społeczeństwie, jak i w innych krajach. „Nagrodziliśmy ten film za jego oryginalność i wymowną prostotę zobrazowania prawdy o podziałach politycznych i społecznych, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie oraz za olśniewającą strukturalnie fabułę: intymną, emocjonalną, tragiczną, a także metaforyczną" - tak swój wybór uzasadniło jury.
- Nagroda Kulczyk Foundation w konkursie polskich filmów fabularnych na Off Camera to hołd złożony talentowi, wrażliwości, empatii i umiejętności czułego, ale i zdecydowanego opowiadania o sprawach najważniejszych - uważa Dominika Kulczyk, prezeska Kulczyk Foundation. - Panie Bartoszu, dziękuję za tę niezwykle poruszającą i smutną historię, w której nie ma łatwych wyborów, prostych rozwiązań czy jednowymiarowych postaw. Dziękuję i gratuluję! - mówi Dominika Kulczyk.
Pozostałe filmy, które brały udział w konkursie to: „Interior” (reż. Marek. Lechki), „Bliscy” (reż. Grzegorz Jaroszuk), „Nic nie ginie” (reż. Kalina Alabrudzińska), „Zgniłe uszy” (reż. Piotr Dylewski), „Ukryta gra” (reż. Łukasz Kośmicki), „Żelazny most” (reż. Monika Jordan-Młodzianowska), „Safe Inside” (reż. Renata Gabryjelska), „Sala samobójców. Hejter” (reż. Jan Komasa) oraz „Wszystko dla mojej matki” (reż. Małgorzata Imielska).