„Supernova” Bartosza Kruhlika z Nagrodą Kulczyk Foundation

Wydarzenia

„Supernova” określana jest przez krytyków i recenzentów jako „świetne, mocne kino, które aż pulsuje od emocji”. To pełnometrażowy debiut Bartosza Kruhlika. Fabuła filmu osnuta jest wokół wydarzeń następujących po wypadku samochodowym spowodowanym przez polityka. Sprawia on, że los przypadkowych bohaterów splata się ze sobą w nieraz bardzo zaskakujący sposób.

W uzasadnieniu werdyktu, jury konkursu wskazało na wymowę dzieła, które podejmuje tematykę problemów i podziałów obecnych zarówno w naszym społeczeństwie, jak i w innych krajach. „Nagrodziliśmy ten film za jego oryginalność i wymowną prostotę zobrazowania prawdy o podziałach politycznych i społecznych, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie oraz za olśniewającą strukturalnie fabułę: intymną, emocjonalną, tragiczną, a także metaforyczną" - tak swój wybór uzasadniło jury.

- Nagroda Kulczyk Foundation w konkursie polskich filmów fabularnych na Off Camera to hołd złożony talentowi, wrażliwości, empatii i umiejętności czułego, ale i zdecydowanego opowiadania o sprawach najważniejszych - uważa Dominika Kulczyk, prezeska Kulczyk Foundation. - Panie Bartoszu, dziękuję za tę niezwykle poruszającą i smutną historię, w której nie ma łatwych wyborów, prostych rozwiązań czy jednowymiarowych postaw. Dziękuję i gratuluję! - mówi Dominika Kulczyk.

Pozostałe filmy, które brały udział w konkursie to: „Interior” (reż. Marek. Lechki), „Bliscy” (reż. Grzegorz Jaroszuk), „Nic nie ginie” (reż. Kalina Alabrudzińska), „Zgniłe uszy” (reż. Piotr Dylewski), „Ukryta gra” (reż. Łukasz Kośmicki), „Żelazny most” (reż. Monika Jordan-Młodzianowska), „Safe Inside” (reż. Renata Gabryjelska), „Sala samobójców. Hejter” (reż. Jan Komasa) oraz „Wszystko dla mojej matki” (reż. Małgorzata Imielska).

Aktualności

Dominika Kulczyk publikuje pierwszy na świecie raport dotyczący ubóstwa menstruacyjnego i dołącza do grupy światowych filantropów

Dominika Kulczyk dołączyła do Foundry – międzynarodowej, elitarnej grupy filantropów. Jest ona częścią inicjatywy Founders Pledge, wspierającej największych światowych przedsiębiorców zaangażowanych w działalność dobroczynną. Pierwszym efektem tej współpracy jest publikacja raportu podejmującego temat przeciwdziałania ubóstwu menstruacyjnemu na świecie. Problemem tym Dominika Kulczyk zajmuje się już od dłuższego czasu, prowadząc aktywne działania poprzez swoją fundację, m.in. w Polsce, Kenii i Nepalu.

Dowiedz się więcej

13. festiwal Mastercard Off Camera za nami

Zakończyła się 13. edycja Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard Off Camera. W tym roku wydarzenie, którego Partnerem Głównym była Kulczyk Foundation, zostało przez organizatorów przeniesione do świata wirtualnego. Dzięki platformie player.pl przez ponad 2 tygodnie ponad 100 tys. kinomanów mogło poznać niezależne kino, niebojące się podejmowania ważnych i trudnych tematów.

Dowiedz się więcej

Zróbmy czułą rewolucję! Najlepsze teksty kampanii „Czułość i Wolność" jako e-booki

Dzięki kampanii społecznej „Czułość i Wolność. Budujmy równowagę w relacjach", czytelnicy i internauci mogą poznać wiele interesujących, inspirujących tekstów. Nasza akcja trwa już ponad 5 miesięcy - w jej ramach na łamach serwisów i dodatków do „Gazety Wyborczej" i na stronie internetowej Kulczyk Foundation opublikowaliśmy prawie sto felietonów, esejów, reportaży i wywiadów zachęcających do pogłębienia swojej wrażliwości, zwłaszcza w niełatwych, pandemicznych czasach. Teraz mamy dla Was niespodziankę! Co tydzień najlepsze teksty powstałe w ramach akcji dostępne będą jako e-booki.

Dowiedz się więcej