„Supernova” Bartosza Kruhlika z Nagrodą Kulczyk Foundation

Wydarzenia

„Supernova” określana jest przez krytyków i recenzentów jako „świetne, mocne kino, które aż pulsuje od emocji”. To pełnometrażowy debiut Bartosza Kruhlika. Fabuła filmu osnuta jest wokół wydarzeń następujących po wypadku samochodowym spowodowanym przez polityka. Sprawia on, że los przypadkowych bohaterów splata się ze sobą w nieraz bardzo zaskakujący sposób.

W uzasadnieniu werdyktu, jury konkursu wskazało na wymowę dzieła, które podejmuje tematykę problemów i podziałów obecnych zarówno w naszym społeczeństwie, jak i w innych krajach. „Nagrodziliśmy ten film za jego oryginalność i wymowną prostotę zobrazowania prawdy o podziałach politycznych i społecznych, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie oraz za olśniewającą strukturalnie fabułę: intymną, emocjonalną, tragiczną, a także metaforyczną" - tak swój wybór uzasadniło jury.

- Nagroda Kulczyk Foundation w konkursie polskich filmów fabularnych na Off Camera to hołd złożony talentowi, wrażliwości, empatii i umiejętności czułego, ale i zdecydowanego opowiadania o sprawach najważniejszych - uważa Dominika Kulczyk, prezeska Kulczyk Foundation. - Panie Bartoszu, dziękuję za tę niezwykle poruszającą i smutną historię, w której nie ma łatwych wyborów, prostych rozwiązań czy jednowymiarowych postaw. Dziękuję i gratuluję! - mówi Dominika Kulczyk.

Pozostałe filmy, które brały udział w konkursie to: „Interior” (reż. Marek. Lechki), „Bliscy” (reż. Grzegorz Jaroszuk), „Nic nie ginie” (reż. Kalina Alabrudzińska), „Zgniłe uszy” (reż. Piotr Dylewski), „Ukryta gra” (reż. Łukasz Kośmicki), „Żelazny most” (reż. Monika Jordan-Młodzianowska), „Safe Inside” (reż. Renata Gabryjelska), „Sala samobójców. Hejter” (reż. Jan Komasa) oraz „Wszystko dla mojej matki” (reż. Małgorzata Imielska).

Aktualności

Otwórz oczy i zobacz… - wystawa poświęcona menstruacji

Ubóstwo menstruacyjne i doświadczenia kobiecości to motyw przewodni wystawy fotografii otwartej 28 maja w międzynarodowy Dzień Zdrowia i Higieny Menstruacyjnej. Autorami fotografii są: Łukasz Bąk, Tomasz Lazar i Marek Straszewski, którzy towarzyszyli Kulczyk Foundation podczas realizacji ostatniego sezonu serialu dokumentalnego Efektu Domina. Wystawa jest dostępna na terenie Elektrowni Powiśle w Warszawie do 18 czerwca.

Dowiedz się więcej

Otwórzmy wreszcie oczy! W Polsce jest problem ubóstwa menstruacyjnego a nikt go nie widzi!

26 maja organizacje zrzeszone w ramach Okresowej Koalicji rozpoczną akcję społeczną „Otwórz oczy”. Symbolem akcji jest czerwona opaska na oczach, którą inicjatorki akcji zamierzają przewiązać oczy postaciom na pomnikach w całej Polsce. Chcą w ten symboliczny sposób zwrócić uwagę na nieobecność tematu miesiączki i problemu ubóstwa menstruacyjnego w naszym społeczeństwie. Akcja rozpoczyna się w Dzień Matki, bo jak tłumaczą jej pomysłodawczynie „bez menstruacji nie byłoby życia”, a zakończy się 28 maja, w międzynarodowy Dzień Higieny Menstruacyjnej. 

Dowiedz się więcej

Dominika Kulczyk w CNN opowiada o skali niewolniczej pracy w indyjskim przemyśle jedwabnym

W sobotę bardzo ważny dzień dla Dominiki Kulczyk, reporterki, filantropki, szefowej Kulczyk Foundation. CNN International wyemituje nowy film dokumentalny "Silk Slaves", który stworzyła wspólnie ze stacją w ramach #MyFreedomDay (dnia szerzenia świadomości o współczesnym niewolnictwie). To już czwarty odcinek tej serii.

Dowiedz się więcej