Dwie ukochane szkoły Dominiki Kulczyk

Projekty w Polsce

– Znowu się dziś spóźniłam – zażartowała Dominika Kulczyk, gdy stanęła przed pełną aulą I Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, które kiedyś skończyła. To była pierwsza szkoła tego dnia, bo potem odwiedziła też Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, gdzie wręczyła stypendia imienia swojego Taty.

– Moje pierwsze spóźnienie w Marcinku to jedna z najlepszych rzeczy, która mi się w życiu przydarzyła. Bo tego dnia nie byłam jedyną, która się spóźniła. Drugą była Marta. Obie nie zostałyśmy wpuszczone do klasy przez polonistkę. Od tej pory się nie rozstajemy – tłumaczyła nastoletnim koleżankom i kolegom z „Marcinka” Dominika Kulczyk. Marta to obecnie Dyrektor Kulczyk Foundation!

Dominika Kulczyk przyjęła zaproszenie uczniów swojego ukochanego „Marcinka”. Opowiedziała im o sensie pomagania, tak jako go rozumie osoba pomagająca na całym świecie. – Zawsze interesował mnie człowiek. Za każdym razem, gdy wyruszamy z akcją pomocową najważniejsze jest dla mnie wysłuchanie potrzeb drugiego człowieka, szacunek do niego i jego zrozumienie – podkreślała.

Niedługo później Dominika Kulczyk ma poznańskim Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, który także ona ukończyła, wręczyła Stypendia im. Dr. Jana Kulczyka. To kontynuacja dzieła jej Taty. – Cudownie jest mieć ludzi, którzy nas inspirują. Życzę Wam, abyście spotkali na swej drodze mistrzów, którzy przekażą Wam wiedzę i będą inspiracją.  Wierzę i proszę Was, aby stypendium imienia mojego Taty było dla Was inspiracją, aby dodawało Wam skrzydeł. Abyście zdobywali te światy, które chcecie zdobywać – gratulowała laureatom Dominika Kulczyk.

Stypendia im. Dr. Jana Kulczyka otrzymało 8 Polaków: czterech doktorantów oraz czterech studentów, oraz 50 studentów z Ukrainy, którzy licznie studiują na poznańskim Uniwersytecie.

Aktualności

Projekt Okresowe ABC nabiera rozpędu!

W blisko 500 szkołach uczestniczących w Programie Pilotażowym realizowanym przez Kulczyk Foundation pod patronatem Ministerstwo Edukacji Narodowej pojawiły się już tamponetki - specjalne pojemniki na środki menstruacyjne. Zgodnie z założeniami pilotażu będą one uzupełniane na bieżąco aż do końca roku szkolnego!

Dowiedz się więcej

Znamy wyniki rekrutacji do programu pilotażowego MEN

Aż 1132 szkoły zgłosiły się do rekrutacji prowadzonej przez Kulczyk Foundation. Każda z nich chce wziąć udział w programie pilotażowym, dzięki któremu otrzyma środki menstruacyjne oraz wsparcie dydaktyczne w zakresie zdrowia kobiet. Wszystko to ma służyć wyrównywaniu szans. Bo często brak podpasek oznacza przerwę w edukacji, co z kolei ma szereg innych, daleko idących, konsekwencji.

Dowiedz się więcej

Zaproszenie do współpracy

W ramach programu pilotażowego realizowanego wspólnie z MEN w 500 polskich szkołach pojawią się dyspensery na środki menstruacyjne. Czekamy na oferty firm, które są w stanie je dostarczyć.

Dowiedz się więcej