Fundacja Dominiki Kulczyk odwiedziła z prezentami chore dzieci w szpitalu!

Projekty w Polsce

– W święta niektóre dzieci muszą zostać w szpitalu, ale żadne z nich nie powinno być w tych dniach smutne – podkreśla Dominika Kulczyk. Jej fundacja, na kilka dni przed świętami, odwiedziła chore dzieci. Po to, by sprawić im przyjemność.

– Dla dzieci święta to magiczny czas, kiedy mogą być z bliskimi, ubierać choinkę i wypatrywać Mikołaja z prezentami. Chcieliśmy, żeby ta magia świąt nie ominęła dzieci w szpitalu. Na naszą prośbę, Mikołaj i Śnieżynka odwiedzili małych pacjentów Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie – mówi Marta Schmude-Olczak, dyrektor Kulczyk Foundation.

W szpitalu dziecięcym Święty Mikołaj podarował dzieciom 500 egzemplarzy książeczki z dwiema płytami „Mądre bajki z całego świata”. Tego dnia szpital, do którego dotarli, był najweselszym miejscem na świecie! Mało tego! Dodatkowo 100 egzemplarzy książki „Efekt Domina. Moc pomagania. Opowiadania o dzieciach całego świata” trafiło do Pokoi Rodzinnych Fundacji Ronalda McDonalda, która jest partnerem akcji. – W święta łączenie sił ma szczególną wartość! Chcemy zmieniać rzeczywistość szpitala w przyjazną dla dziecka – podkreśla Katarzyna Nowakowska, dyrektor wykonawcza Fundacji Ronalda McDonalda.

Kulczyk Foundation przekazała również taki sam zestaw prezentów dla dzieci do Domu Ronalda McDonalda działającego przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Prowadzone przez fundację dom i pokoje rodzinne pozwalają rodzicom chorych dzieci być blisko nich. – Niech każdy ma w tym roku pełne rodzinnego szczęścia, domowe święta. Tego życzymy i stąd nasz pomysł na tę akcję. Sprawiajmy sobie nawzajem takie przyjemności. Pokazujmy, że myślimy o innych – dodaje Marta Schmude-Olczak.

Aktualności

Projekt Okresowe ABC nabiera rozpędu!

W blisko 500 szkołach uczestniczących w Programie Pilotażowym realizowanym przez Kulczyk Foundation pod patronatem Ministerstwo Edukacji Narodowej pojawiły się już tamponetki - specjalne pojemniki na środki menstruacyjne. Zgodnie z założeniami pilotażu będą one uzupełniane na bieżąco aż do końca roku szkolnego!

Dowiedz się więcej

Znamy wyniki rekrutacji do programu pilotażowego MEN

Aż 1132 szkoły zgłosiły się do rekrutacji prowadzonej przez Kulczyk Foundation. Każda z nich chce wziąć udział w programie pilotażowym, dzięki któremu otrzyma środki menstruacyjne oraz wsparcie dydaktyczne w zakresie zdrowia kobiet. Wszystko to ma służyć wyrównywaniu szans. Bo często brak podpasek oznacza przerwę w edukacji, co z kolei ma szereg innych, daleko idących, konsekwencji.

Dowiedz się więcej

Zaproszenie do współpracy

W ramach programu pilotażowego realizowanego wspólnie z MEN w 500 polskich szkołach pojawią się dyspensery na środki menstruacyjne. Czekamy na oferty firm, które są w stanie je dostarczyć.

Dowiedz się więcej