Polska (Rak'n'Roll) - Efekt Domina

Projekty w Polsce

Kolejny odcinek Efekt Domina to opowieść o pięciu kobietach i mężczyźnie. O zwyczajnych dziewczynach, które los poddał ciężkiej próbie i lekarzu, który nie bał się dać im nadziei. Bo niewiele poradni onkologicznych podejmuje się podawania „chemii” kobietom w ciąży, w obawie przed uszkodzeniem płodu. Z kolei najczęściej jedynie natychmiastowe podjęcia leczenia daje szanse na wyzdrowienie. Dlatego wiele przyszłym matek stawianych jest przed dramatycznym wyborem: albo ciąża, albo leczenie.

Fundacja Rak’n’Roll, założona przez Magdę Prokopowicz, jedną z bohaterek tego odcinka, od 7 lat próbuje zmienić ten sposób myślenia. We współpracy z kilkoma ośrodkami leczenia chorób nowotworowych przekonują zarówno środowisko lekarskie, jak i pacjentki, że leczenie „chemią” nie wyklucza zdrowej ciąży!

W odcinku poznamy fundację Rak’n’Roll i ludzi, którym pomogła. Wysłuchamy bohaterek, którym lekarze sugerowali, by dla ratowania samych siebie poświęciły życie swoich dzieci. W rozmowie Dominiki Kulczyk z doktorem Jerzym Giermkiem padają bardzo ważne słowa. Dr Giermek od 21 lat osiąga wyniki leczenia, które przez wielu ekspertów uważane są za wręcz nieprawdopodobne.

Oglądaj Efekt Domina w niedzielę o godz. 11:00 w TVN lub na Player.pl

Aktualności

Położne wspierają kobiety także w menopauzie – kolejne działania w ramach kursu edukacyjnego

W ramach kolejnego etapu zaliczenia kursu „Poradnictwo w okresie transformacji menopauzalnej” położne organizują cykl spotkań edukacyjnych w swoich regionach.

To szansa, by podzielić się wiedzą i doświadczeniem — nie tylko z innymi położnymi, ale przede wszystkim z kobietami, które szukają rzetelnych informacji i wsparcia w czasie okołomenopauzalnym.

Dowiedz się więcej

Kulczyk Foundation partnerem merytorycznym serwisu Kliniki.pl

Z radością informujemy, że jako Kulczyk Foundation rozpoczęliśmy współpracę i zostaliśmy partnerem merytorycznym serwisu Kliniki.pl

 

Dowiedz się więcej

Z menopauzą - do położnej! Wystartował projekt prowadzący do zmiany w opiece zdrowotnej kobiet!

Aż 93% Polek nie potrafi wskazać poprawnej definicji menopauzy[1]. Wciąż mówi się o niej za mało i raczej po cichu, choć to naturalny, kolejny etap życia każdej kobiety. Kulczyk Foundation od lat popularyzuje rzetelną wiedzę na ten temat i stara się o zmiany systemowe. Właśnie ruszył pilotażowy projekt realizowany przez Kulczyk Foundation we współpracy z Naczelną Radą Pielęgniarek i Położnych oraz Krajową Konsultant w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego, który może zrewolucjonizować podejście do kobiecego zdrowia. Inicjatywie Patronuje Ministra Zdrowia – Izabela Leszczyna.

Dowiedz się więcej