Ruszyła III edycja konkursu "Zdrowo nakręceni"!

Projekty w Polsce
Pozdrowienia dla wspaniałych kobiet!

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu maks. 90-sekundowego filmiku o zasadach zdrowego odżywiania, równości w kuchni lub pokazujący, jak placówki realizują scenariusze zajęć lekcyjnych przygotowanych przez Kulczyk Foundation we współpracy z ekspertami dietetyki. W poprzednich latach otrzymaliśmy ponad 100 prac konkursowych! 10 czerwca ogłosimy zwycięzców tegorocznej edycji konkursu.

Zobacz zwycięskie produkcje z poprzednich edycji oraz dowiedz się więcej o konkursie.

Program Kulczyk Foundation Żólty talerz to unikalny sojusz organizacji pomocowych na rzecz rozwiązania problemu niedożywienia najmłodszych Polaków. Ponad 5% tj. około 400 tys. dzieci w Polsce żyje w skrajnym ubóstwie, co oznacza, że nie mają zapewnionego odpowiedniego wyżywienia. Kulczyk Foundation wraz z partnerami obejmuje pomocą średnio 10 tys. dzieci rocznie.

Program naszej Fundacji to największy w Polsce prywatny program wsparcia żywieniowego dzieci, realizowany przez naszą Fundację przy współudziale największych polskich organizacji pozarządowych: diecezjalnych Caritas, Polskiego Czerwonego Krzyża, SOS Wiosek Dziecięcych oraz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, a także trzydziestu mniejszych organizacji działających lokalnie.

Od 2016 r. programem objęto łącznie ponad 85 tys. dzieci z blisko 2,5 tys. placówek, a jego realizacja kosztowała w sumie 38 mln zł. Fundacja dofinansowuje posiłki w świetlicach środowiskowych oraz zajęcia edukacyjne na temat zdrowego żywienia, prowadzon zarówno w świetlicach jak i w szkołach uczestniczących w programie. Regularne warsztaty dla dzieci odbywają się również w fundacyjnej kuchni Żółtego Talerza – pracowni Efektu Domina w Warszawie. W ramach programu, w placówkach wsparcia dzinennego, szkołach i świetlicach na terenie całego kraju, wydano już ponad 10 mln posiłków.

Aktualności

Na drodze do Równowagi

Jak wdrożyć mechanizmy równości w swojej firmie? Jak proceduralnie wspierać młodych ojców w swojej firmie? W jaki sposób monitorować lukę płacową? Dzięki Poradnikowi "Na drodze do Równowagi" możesz skorzystać z gotowych i sprawdzonych rozwiązań. 

Dowiedz się więcej

Trwa druga edycja konkursu dla pracodawców RównoWaga. Prokobieca Firma Roku

Samo mówienie o równości w miejscu pracy nie wystarczy. Tymczasem tylko 3% firm posiada formalny dokument związany z różnorodnością, choć temat znany jest niemal połowie badanych przedsiębiorstw. Cierpią na tym przede wszystkim kobiety, które – choć są większością w naszym kraju – często nie mają zapewnionych podstawowych praw w miejscu pracy. To musi się zmienić i z takim przesłaniem rusza właśnie druga edycja konkursu na prokobiecą firmę roku RównoWaga, zainicjowanego przez Dominikę Kulczyk. 

Dowiedz się więcej

Zadbaj o swoje zdrowie w okresie menopauzy

Podczas spotkania interdyscyplinarnego Okrągłego Stołu na temat Menopauzy organizowanego przez Kulczyk Foundation, dr Małgorzata Bińkowska z Polskiego Towarzystwa Menopauzy i Andropauzy przedstawiła kwestionariusz MTT -   czyli polską wersję wypracowanego przez międzynarodowe gremium ekspertów  kwestionariusza diagnozującego objawy menopauzalne w 2 wersjach: dla kobiety i dla lekarza.

Dowiedz się więcej