Wsparcie dla kobiet - nowa odsłona Konkursu Grantowego Kulczyk Foundation

Projekty w Polsce

W Konkursie Grantowym Kulczyk Foundation mogą wziąć udział organizacje pozarządowe, stowarzyszenia, fundacje, spółdzielnie, instytucje kultury, przedsiębiorstwa społeczne, a nawet jednostki samorządu terytorialnego. Jest jednak jeden warunek - beneficjentami lub podmiotami realizującymi zgłoszone projekty muszą być kobiety lub dziewczynki.

Organizując kolejną edycję Konkursu Grantowego, Kulczyk Foundation chce wesprzeć te inicjatywy społeczne, które realizują projekty na rzecz kobiet zmagających się z problemem dyskryminacji ze względu na płeć w życiu społecznym i politycznym. Celem premiowanych przez fundację działań ma być budowa rzeczywistości, w której bycie kobietą nie jest barierą w dostępie do zawodu, możliwości rozwoju i realizacji swoich pasji.

Maksymalna kwota, o którą można się ubiegać to 25 tys. zł. Wnioski o udział w konkursie należy zgłaszać od 31 marca do 30 czerwca 2020 r., przy użyciu specjalnego formularza (link). Aplikacje można przesyłać pocztą tradycyjną na adres: Kulczyk Foundation, ul. Krucza 24/26, 00-526 Warszawa (z dopiskiem „Granty KF”) lub pocztą elektroniczną na adres granty@kulczykfoundation.org.pl. Zgłoszenia będą rozpatrywane do 15 września 2020 r. przez jury konkursowe. Kryteria oceny zgłoszeń oraz wszelkie dodatkowe informacje znaleźć można w regulaminie Konkursu Grantowego (link).

O Konkursie Grantowym Kulczyk Foundation

Konkurs organizowany jest od 2015 r. W siedmiu rozstrzygniętych do tej pory edycjach jury konkursowe wyłoniło 30 laureatów. Jak dotąd premiowano projekty infrastrukturalne, które trwale zmieniały przestrzeń z korzyścią dla grup najbardziej potrzebujących. Dzięki bezzwrotnej pomocy Kulczyk Foundation udało się zmodernizować Stację Ratunkową GOPR na Klimczoku, wybudować kuchnię przy warsztatach usamodzielniających w Zofiówce dla wychowanków domu dziecka, stworzyć czytelnię dla osób z autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną w Warszawie, czy wesprzeć małych pacjentów Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

Aktualności

Znamy wyniki rekrutacji do programu pilotażowego MEN

Aż 1132 szkoły zgłosiły się do rekrutacji prowadzonej przez Kulczyk Foundation. Każda z nich chce wziąć udział w programie pilotażowym, dzięki któremu otrzyma środki menstruacyjne oraz wsparcie dydaktyczne w zakresie zdrowia kobiet. Wszystko to ma służyć wyrównywaniu szans. Bo często brak podpasek oznacza przerwę w edukacji, co z kolei ma szereg innych, daleko idących, konsekwencji.

Dowiedz się więcej

Zaproszenie do współpracy

W ramach programu pilotażowego realizowanego wspólnie z MEN w 500 polskich szkołach pojawią się dyspensery na środki menstruacyjne. Czekamy na oferty firm, które są w stanie je dostarczyć.

Dowiedz się więcej

Czekamy na oferty!

W ramach programu pilotażowego realizowanego wspólnie z MEN Kulczyk Foundation zapewni darmowe podpaski i tampony w 500 szkołach w całej Polsce. Zbieramy oferty od firm, które będą mogły dostarczyć nam tego typu środki.

Dowiedz się więcej