Wydłużony termin zgłoszeń do konkursu RównoWaga

Projekty w Polsce
Zadowolona business woman

RównoWaga. Prokobieca Firma Roku to konkurs dla polskich pracodawców, którzy angażują się w działania na rzecz równości kobiet w miejscu pracy i w kompleksowy sposób przeciwdziałają dyskryminacji. Poprzez pokazanie i docenienie ciekawych inicjatyw oraz skutecznych narzędzi włączenia chcemy inspirować przedsiębiorców i przedsiębiorczynie do tworzenia środowiska pracy równego dla wszystkich.

Zgłoszenie do konkursu jest proste – wystarczy wypełnić ankietę na stronie RównoWaga.org.pl (dostępna tutaj). Należy jednak zarezerwować na to trochę czasu, dlatego wsłuchując się w prośby zainteresowanych firm, zdecydowano o przedłużeniu terminu zgłoszeń o miesiąc.

– Wiemy, że wiele organizacji jest na początku swojej drogi do równowagi i traktują nasz konkurs jako swoisty kierunkowskaz. Zależy nam, by wszyscy chętni, mogli w nim uczestniczyć, zwłaszcza, że wprowadziliśmy dodatkowy walor edukacyjny w postaci webinarów – mówi Joanna Maliszewska-Mazek, Head of Social Activism w Kulczyk Foundation.

Firmy biorące udział w konkursie otrzymają także dyplom uczestnictwa. Już samo zgłoszenie jest komunikatem, że organizacji zależy na wyrównywaniu szans kobiet i mężczyzn. I jest istotne z punktu widzenia pracowników i pracowniczek. Zwycięzcy stają się liderami rynku. Ich pomysły i rozwiązania są rozpowszechniane. Są stawiani jako wzór, a to z kolei przyciąga interesariuszy i buduje pozytywny wizerunek. Zarówno po stronie klientów, jak i pracowników.

Każda organizacja uczestnicząca w konkursie na Prokobiecą Firmę Roku. RównoWaga będzie mogła zapisać się na bezpłatny webinar. Internetowe szkolenia w obszarach wyróżnionych w konkursie (polityka i mechanizmy równości, rozwój i szkolenia, równowaga praca-dom, płace oraz zdrowie) będą dotyczyły m.in.:

  • jakie dokumenty i mechanizmy są potrzebne, żeby wyrównywać szanse kobiet i mężczyzn w firmie?
  • jak przeciwdziałać powstawaniu luki płacowej (czyli nierównym zarobkom kobiet i mężczyzn)?
  • co zrobić, żeby po powrocie z urlopów rodzicielskich kobiety i mężczyźni płynnie i spokojnie wracali do swoich dawnych obowiązków oraz odważnie podejmowali nowe wyzwania?
  • czy kobietom przechodzącym menopauzę można pomóc, tak żeby czuły komfort i spokój w miejscu pracy? W jaki sposób zorganizować dostęp do środków menstruacyjnych?
  • jak zadbać o równość płci w trakcie procesów HR (np. w trakcie rekrutacji albo awansowania)?

Przeczytaj więcej o konkursie Równowaga. Prokobieca Firma Roku i zgłoś swoją firmę do tegorocznej edycji! 

Aktualności

Na drodze do Równowagi - pobierz bezpłatny poradnik

Jak wdrożyć mechanizmy równości w swojej firmie? Jak proceduralnie wspierać młodych ojców w swojej firmie? W jaki sposób monitorować lukę płacową? Dzięki Poradnikowi "Na drodze do Równowagi" możesz skorzystać z gotowych i sprawdzonych rozwiązań. 

Dowiedz się więcej

Trwa druga edycja konkursu dla pracodawców RównoWaga. Prokobieca Firma Roku

Samo mówienie o równości w miejscu pracy nie wystarczy. Tymczasem tylko 3% firm posiada formalny dokument związany z różnorodnością, choć temat znany jest niemal połowie badanych przedsiębiorstw. Cierpią na tym przede wszystkim kobiety, które – choć są większością w naszym kraju – często nie mają zapewnionych podstawowych praw w miejscu pracy. To musi się zmienić i z takim przesłaniem rusza właśnie druga edycja konkursu na prokobiecą firmę roku RównoWaga, zainicjowanego przez Dominikę Kulczyk. 

Dowiedz się więcej

Zadbaj o swoje zdrowie w okresie menopauzy

Podczas spotkania interdyscyplinarnego Okrągłego Stołu na temat Menopauzy organizowanego przez Kulczyk Foundation, dr Małgorzata Bińkowska z Polskiego Towarzystwa Menopauzy i Andropauzy przedstawiła kwestionariusz MTT -   czyli polską wersję wypracowanego przez międzynarodowe gremium ekspertów  kwestionariusza diagnozującego objawy menopauzalne w 2 wersjach: dla kobiety i dla lekarza.

Dowiedz się więcej