Zadbaj o swoje zdrowie w okresie menopauzy

Projekty w Polsce
Kwestionariusz NTT

MTT włącza kobietę w proces decyzyjny o ewentualnej terapii w tym włączeniu terapii hormonalnej, a jednocześnie ułatwia lekarzowi (ginekologowi, endokrynologowi, lekarzowi rodzinnemu) podjęcie decyzji zgodnej z obowiązującymi rekomendacjami. Jest to nowe wystandaryzowane narzędzie i ma być w założeniu dostępne dla każdego, więc zachęcamy do jego popularyzacji.

Zadbaj o swoje zdrowie w okresie menopauzy – zapoznaj się z kwestionariuszem do diagnostyki i leczenia objawów menopauzy

Czy wiesz, że przemiany zachodzące w Twoim organizmie w okresie menopauzy mogą mieć istotny wpływ na Twoje życie? Zmiany hormonalne w tym okresie mogą prowadzić do niekomfortowych objawów, takich jak problemy ze snem, kołatanie serca, zawroty głowy, zmęczenie czy trudności z koncentracją. To z tego powodu tak istotne jest zapewnienie sobie właściwej opieki i wsparcia w tym okresie.

Dla wszystkich kobiet przechodzących transformację menopauzalną oraz tych, które zbliżają się do tego etapu życia, przygotowano specjalną ankietę, która znacząco ułatwi lekarzom zrozumienie Twoich potrzeb i zarekomendowanie odpowiednich rozwiązań terapeutycznych .

Kwestionariusz jest prosty, a do jego wypełnienia nie potrzebujemy specjalistycznej wiedzy. Na tej podstawie lekarz może przygotować spersonalizowaną ocenę stanu zdrowia i zaproponować najlepsze rozwiązania , które mogą poprawić Twoje funkcjonowanie. Nie bagatelizuj swoich objawów ani nie zwlekaj z podjęciem działań. Zadbaj o siebie w okresie transformacji menopauzalnej, bo dzięki temu będziesz mogła cieszyć się lepszym zdrowiem również w późniejszym okresie swojego życia. Wypełnij ankietę już dziś i daj sobie szansę na lepsze jutro.

Pobierz ankietę w formacie PDF (dostępna tutaj) i skonsultuj ją ze swoim lekarzem.

Pamietaj również, że menopauza to nie koniec życia, ani Twojej kobiecości! Koniec miesiączkowania i i dolegliwości z tym związanych to tylko niektóre dobre strony menopauzy. Co więcej, menopauza nie oznacza zakończenia życia seksualnego Po menopauzie można się nim cieszyć bez obaw przed zajściem w niepożądaną ciążę i bez konieczności stosowania (często uciążliwej) antykoncepcji! Często rozpoczęcie transformacji menopauzalnej wiąże się z okresem w życiu, gdy nasze dzieci, już w pełni samodzielne, wymagają mniej uwagi. To moment, gdy pojawia się czas i przestrzeń na zajęcie się samą sobą.

Zadbaj o siebie już teraz! Dowiedz się więcej na www.menopauzabeztabu.org.pl

 

Aktualności

Na drodze do Równowagi

Jak wdrożyć mechanizmy równości w swojej firmie? Jak proceduralnie wspierać młodych ojców w swojej firmie? W jaki sposób monitorować lukę płacową? Dzięki Poradnikowi "Na drodze do Równowagi" możesz skorzystać z gotowych i sprawdzonych rozwiązań. 

Dowiedz się więcej

Trwa druga edycja konkursu dla pracodawców RównoWaga. Prokobieca Firma Roku

Samo mówienie o równości w miejscu pracy nie wystarczy. Tymczasem tylko 3% firm posiada formalny dokument związany z różnorodnością, choć temat znany jest niemal połowie badanych przedsiębiorstw. Cierpią na tym przede wszystkim kobiety, które – choć są większością w naszym kraju – często nie mają zapewnionych podstawowych praw w miejscu pracy. To musi się zmienić i z takim przesłaniem rusza właśnie druga edycja konkursu na prokobiecą firmę roku RównoWaga, zainicjowanego przez Dominikę Kulczyk. 

Dowiedz się więcej

Grono wokół menopauzy

Menopauza jest naturalnym etapem życia kobiety, czas najwyższy, by przestała być problemem. Przy okrągłym stole radziliśmy, jak wspierać kobietę w okresie transformacji menopauzalnej, ale także jej bliskich, pracodawców i lekarzy.

Dowiedz się więcej