Zadbaj o swoje zdrowie w okresie menopauzy

Projekty w Polsce
Kwestionariusz NTT

MTT włącza kobietę w proces decyzyjny o ewentualnej terapii w tym włączeniu terapii hormonalnej, a jednocześnie ułatwia lekarzowi (ginekologowi, endokrynologowi, lekarzowi rodzinnemu) podjęcie decyzji zgodnej z obowiązującymi rekomendacjami. Jest to nowe wystandaryzowane narzędzie i ma być w założeniu dostępne dla każdego, więc zachęcamy do jego popularyzacji.

Zadbaj o swoje zdrowie w okresie menopauzy – zapoznaj się z kwestionariuszem do diagnostyki i leczenia objawów menopauzy

Czy wiesz, że przemiany zachodzące w Twoim organizmie w okresie menopauzy mogą mieć istotny wpływ na Twoje życie? Zmiany hormonalne w tym okresie mogą prowadzić do niekomfortowych objawów, takich jak problemy ze snem, kołatanie serca, zawroty głowy, zmęczenie czy trudności z koncentracją. To z tego powodu tak istotne jest zapewnienie sobie właściwej opieki i wsparcia w tym okresie.

Dla wszystkich kobiet przechodzących transformację menopauzalną oraz tych, które zbliżają się do tego etapu życia, przygotowano specjalną ankietę, która znacząco ułatwi lekarzom zrozumienie Twoich potrzeb i zarekomendowanie odpowiednich rozwiązań terapeutycznych .

Kwestionariusz jest prosty, a do jego wypełnienia nie potrzebujemy specjalistycznej wiedzy. Na tej podstawie lekarz może przygotować spersonalizowaną ocenę stanu zdrowia i zaproponować najlepsze rozwiązania , które mogą poprawić Twoje funkcjonowanie. Nie bagatelizuj swoich objawów ani nie zwlekaj z podjęciem działań. Zadbaj o siebie w okresie transformacji menopauzalnej, bo dzięki temu będziesz mogła cieszyć się lepszym zdrowiem również w późniejszym okresie swojego życia. Wypełnij ankietę już dziś i daj sobie szansę na lepsze jutro.

Pobierz ankietę w formacie PDF (dostępna tutaj) i skonsultuj ją ze swoim lekarzem.

Pamietaj również, że menopauza to nie koniec życia, ani Twojej kobiecości! Koniec miesiączkowania i i dolegliwości z tym związanych to tylko niektóre dobre strony menopauzy. Co więcej, menopauza nie oznacza zakończenia życia seksualnego Po menopauzie można się nim cieszyć bez obaw przed zajściem w niepożądaną ciążę i bez konieczności stosowania (często uciążliwej) antykoncepcji! Często rozpoczęcie transformacji menopauzalnej wiąże się z okresem w życiu, gdy nasze dzieci, już w pełni samodzielne, wymagają mniej uwagi. To moment, gdy pojawia się czas i przestrzeń na zajęcie się samą sobą.

Zadbaj o siebie już teraz! Dowiedz się więcej na www.menopauzabeztabu.org.pl

 

Aktualności

Położne wspierają kobiety także w menopauzie – kolejne działania w ramach kursu edukacyjnego

W ramach kolejnego etapu zaliczenia kursu „Poradnictwo w okresie transformacji menopauzalnej” położne organizują cykl spotkań edukacyjnych w swoich regionach.

To szansa, by podzielić się wiedzą i doświadczeniem — nie tylko z innymi położnymi, ale przede wszystkim z kobietami, które szukają rzetelnych informacji i wsparcia w czasie okołomenopauzalnym.

Dowiedz się więcej

Kulczyk Foundation partnerem merytorycznym serwisu Kliniki.pl

Z radością informujemy, że jako Kulczyk Foundation rozpoczęliśmy współpracę i zostaliśmy partnerem merytorycznym serwisu Kliniki.pl

 

Dowiedz się więcej

Z menopauzą - do położnej! Wystartował projekt prowadzący do zmiany w opiece zdrowotnej kobiet!

Aż 93% Polek nie potrafi wskazać poprawnej definicji menopauzy[1]. Wciąż mówi się o niej za mało i raczej po cichu, choć to naturalny, kolejny etap życia każdej kobiety. Kulczyk Foundation od lat popularyzuje rzetelną wiedzę na ten temat i stara się o zmiany systemowe. Właśnie ruszył pilotażowy projekt realizowany przez Kulczyk Foundation we współpracy z Naczelną Radą Pielęgniarek i Położnych oraz Krajową Konsultant w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego, który może zrewolucjonizować podejście do kobiecego zdrowia. Inicjatywie Patronuje Ministra Zdrowia – Izabela Leszczyna.

Dowiedz się więcej