Znamy Prokobiece Firmy Roku 2024

Projekty w Polsce
Business woman patrzy w Twoim kierunku podczas spotkania biznesowego

Równowaga to inicjatywa popularyzująca działania na rzecz równości i przeciwdziałania dyskryminacji w miejscu pracy. – Nowoczesna kultura organizacyjna zakłada, że człowiek ma różne potrzeby w zależności od płci, wieku czy sytuacji rodzinnej i to nie czyni go gorszym pracownikiem. Wręcz przeciwnie – różnorodność zespołu często przekłada się na jego siłę, wszechstronność i efektywność. Pod warunkiem, że pracodawca tę różnorodność szanuje – podkreśliła inicjatorka konkursu, Dominika Kulczyk podczas EFNI. Kulczyk Foundation prowadzi konkurs wspólnie z Konfederacją Lewiatan i Stowarzyszeniem Kongres Kobiet, w partnerstwie Instytutu Badań Strukturalnych i Fundacji Share the Care.

Przedstawione w formularzach konkursowych działania na rzecz równości płci w miejscu pracy są analizowane przez grono ekspertek i ekspertów, a narzędzia zmapowane w tym procesie pozwalają tworzyć rekomendacje dotyczące rozwiązań organizacyjnych i działań służących zapewnieniu prawdziwej równości kobiet i mężczyzn w miejscach pracy. Upowszechnianie dobrych praktyk to bardzo ważny komponent tej inicjatywy. W zgłoszeniach oceniane były mechanizmy równości, rozwój i szkolenia, równowaga praca-dom, płace oraz zdrowie.

Konkurs nie tylko promuje zaangażowanie w osiągnięcie szeroko rozumianej równości płci w pracy, ale może stanowić również źródło inspiracji. Firmy i instytucje mogą się wzajemnie wspierać i czerpać ze swoich inicjatyw pozytywne wzorce. Ubiegłoroczna edycja zaowocowała podręcznikiem Na drodze do równowagi. To przewodnik, który krok po kroku pokazuje, jak firma może wdrażać kolejne usprawnienia, by traktować pracowniczki i pracowników równo i etycznie.

Kliknij tutaj i poznaj wszystkich laureatów na stronie równowaga.org.pl

Aktualności

Z menopauzą - do położnej! Wystartował projekt prowadzący do zmiany w opiece zdrowotnej kobiet!

Aż 93% Polek nie potrafi wskazać poprawnej definicji menopauzy[1]. Wciąż mówi się o niej za mało i raczej po cichu, choć to naturalny, kolejny etap życia każdej kobiety. Kulczyk Foundation od lat popularyzuje rzetelną wiedzę na ten temat i stara się o zmiany systemowe. Właśnie ruszył pilotażowy projekt realizowany przez Kulczyk Foundation we współpracy z Naczelną Radą Pielęgniarek i Położnych oraz Krajową Konsultant w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego, który może zrewolucjonizować podejście do kobiecego zdrowia. Inicjatywie Patronuje Ministra Zdrowia – Izabela Leszczyna.

Dowiedz się więcej

Projekt Okresowe ABC nabiera rozpędu!

W blisko 500 szkołach uczestniczących w Programie Pilotażowym realizowanym przez Kulczyk Foundation pod patronatem Ministerstwo Edukacji Narodowej pojawiły się już tamponetki - specjalne pojemniki na środki menstruacyjne. Zgodnie z założeniami pilotażu będą one uzupełniane na bieżąco aż do końca roku szkolnego!

Dowiedz się więcej

Znamy wyniki rekrutacji do programu pilotażowego MEN

Aż 1132 szkoły zgłosiły się do rekrutacji prowadzonej przez Kulczyk Foundation. Każda z nich chce wziąć udział w programie pilotażowym, dzięki któremu otrzyma środki menstruacyjne oraz wsparcie dydaktyczne w zakresie zdrowia kobiet. Wszystko to ma służyć wyrównywaniu szans. Bo często brak podpasek oznacza przerwę w edukacji, co z kolei ma szereg innych, daleko idących, konsekwencji.

Dowiedz się więcej