Znamy Prokobiece Firmy Roku 2024

Projekty w Polsce
Business woman patrzy w Twoim kierunku podczas spotkania biznesowego

Równowaga to inicjatywa popularyzująca działania na rzecz równości i przeciwdziałania dyskryminacji w miejscu pracy. – Nowoczesna kultura organizacyjna zakłada, że człowiek ma różne potrzeby w zależności od płci, wieku czy sytuacji rodzinnej i to nie czyni go gorszym pracownikiem. Wręcz przeciwnie – różnorodność zespołu często przekłada się na jego siłę, wszechstronność i efektywność. Pod warunkiem, że pracodawca tę różnorodność szanuje – podkreśliła inicjatorka konkursu, Dominika Kulczyk podczas EFNI. Kulczyk Foundation prowadzi konkurs wspólnie z Konfederacją Lewiatan i Stowarzyszeniem Kongres Kobiet, w partnerstwie Instytutu Badań Strukturalnych i Fundacji Share the Care.

Przedstawione w formularzach konkursowych działania na rzecz równości płci w miejscu pracy są analizowane przez grono ekspertek i ekspertów, a narzędzia zmapowane w tym procesie pozwalają tworzyć rekomendacje dotyczące rozwiązań organizacyjnych i działań służących zapewnieniu prawdziwej równości kobiet i mężczyzn w miejscach pracy. Upowszechnianie dobrych praktyk to bardzo ważny komponent tej inicjatywy. W zgłoszeniach oceniane były mechanizmy równości, rozwój i szkolenia, równowaga praca-dom, płace oraz zdrowie.

Konkurs nie tylko promuje zaangażowanie w osiągnięcie szeroko rozumianej równości płci w pracy, ale może stanowić również źródło inspiracji. Firmy i instytucje mogą się wzajemnie wspierać i czerpać ze swoich inicjatyw pozytywne wzorce. Ubiegłoroczna edycja zaowocowała podręcznikiem Na drodze do równowagi. To przewodnik, który krok po kroku pokazuje, jak firma może wdrażać kolejne usprawnienia, by traktować pracowniczki i pracowników równo i etycznie.

Kliknij tutaj i poznaj wszystkich laureatów na stronie równowaga.org.pl

Aktualności

Znamy wyniki rekrutacji do programu pilotażowego MEN

Aż 1132 szkoły zgłosiły się do rekrutacji prowadzonej przez Kulczyk Foundation. Każda z nich chce wziąć udział w programie pilotażowym, dzięki któremu otrzyma środki menstruacyjne oraz wsparcie dydaktyczne w zakresie zdrowia kobiet. Wszystko to ma służyć wyrównywaniu szans. Bo często brak podpasek oznacza przerwę w edukacji, co z kolei ma szereg innych, daleko idących, konsekwencji.

Dowiedz się więcej

Zaproszenie do współpracy

W ramach programu pilotażowego realizowanego wspólnie z MEN w 500 polskich szkołach pojawią się dyspensery na środki menstruacyjne. Czekamy na oferty firm, które są w stanie je dostarczyć.

Dowiedz się więcej

Czekamy na oferty!

W ramach programu pilotażowego realizowanego wspólnie z MEN Kulczyk Foundation zapewni darmowe podpaski i tampony w 500 szkołach w całej Polsce. Zbieramy oferty od firm, które będą mogły dostarczyć nam tego typu środki.

Dowiedz się więcej