Żółty Talerz: 7 mln posiłków dla potrzebujących dzieci

Projekty w Polsce

- Chciałam zrobić wszystko, żeby w Polsce dzieci nie chodziły głodne. Kraj, który na to pozwala, nie może mówić o sobie, że jest krajem rozwiniętym - uważa Dominika Kulczyk, prezeska Kulczyk Foundation. - Wierzę, że Żółty Talerz wnosi trochę słońca w życie tych dzieci. Ten codzienny, ciepły posiłek sprawia, że czują się szczęśliwsze. A dzięki temu i ja jestem szczęśliwa - dodaje.

Źółty Talerz jest największym w Polsce prywatnym programem wsparcia systemu żywienia dzieci. Kończymy właśnie jego IV edycję - w jej ramach Kulczyk Foundation współpracowała z 340 placówkami edukacyjnymi i opiekuńczymi. Ponad 15 tys. dzieci otrzymało ok. 1,86 mln posiłków.

Tegoroczny Żóty Talerz był wyjątkowy, bo program prowadzony był w niezwykle trudnych warunkach. W I połowie 2020 r. wprowadzono w naszym kraju obostrzenia związane ze stanem zagrożenia epidemicznego. Dzieci nie chodziły do szkół i do placówek opiekuńczo-wychowawczych, przez co pojawiło się niebezpieczeństwo braku możliwości zapewnienia im często jedynego ciepłego posiłku w ciągu dnia. Pracownicy Kulczyk Foundation, naszego partnera - British Primary School of Wilanow oraz innych współpracujących podmiotów, a także wolontariusze stanęli jednak na wysokości zadania. W trudnych miesiącach największego zagrożenia koronawirusem jedzenie trafiało bezpośrednio do domów potrzebujących dzieci. Przekazaliśmy im ok. 4,5 tys. paczek żywnościowych, a w okresie od połowy kwietnia do końca czerwca - ponad 12 tys. zdrowych, ciepłych obiadów.

Żółty Talerz to również działania edukacyjne i informacyjne, współpraca z wieloma partnerami społecznymi i światem nauki. To także organizacja debat i szkoleń dotyczących zdrowego odżywiania. W ramach IV edycji programu zorganizowaliśmy m.in. 34 warsztaty edukacyjno-kulinarne dla dzieci.

Żółty Talerz nie zatrzymuje się. Pracujemy już nad kolejną edycją programu!

Aktualności

Położne wspierają kobiety także w menopauzie – kolejne działania w ramach kursu edukacyjnego

W ramach kolejnego etapu zaliczenia kursu „Poradnictwo w okresie transformacji menopauzalnej” położne organizują cykl spotkań edukacyjnych w swoich regionach.

To szansa, by podzielić się wiedzą i doświadczeniem — nie tylko z innymi położnymi, ale przede wszystkim z kobietami, które szukają rzetelnych informacji i wsparcia w czasie okołomenopauzalnym.

Dowiedz się więcej

Kulczyk Foundation partnerem merytorycznym serwisu Kliniki.pl

Z radością informujemy, że jako Kulczyk Foundation rozpoczęliśmy współpracę i zostaliśmy partnerem merytorycznym serwisu Kliniki.pl

 

Dowiedz się więcej

Z menopauzą - do położnej! Wystartował projekt prowadzący do zmiany w opiece zdrowotnej kobiet!

Aż 93% Polek nie potrafi wskazać poprawnej definicji menopauzy[1]. Wciąż mówi się o niej za mało i raczej po cichu, choć to naturalny, kolejny etap życia każdej kobiety. Kulczyk Foundation od lat popularyzuje rzetelną wiedzę na ten temat i stara się o zmiany systemowe. Właśnie ruszył pilotażowy projekt realizowany przez Kulczyk Foundation we współpracy z Naczelną Radą Pielęgniarek i Położnych oraz Krajową Konsultant w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego, który może zrewolucjonizować podejście do kobiecego zdrowia. Inicjatywie Patronuje Ministra Zdrowia – Izabela Leszczyna.

Dowiedz się więcej