11 lat działalności Kulczyk Foundation na Malta Festival

Wydarzenia

Podczas Malta Festival, którego Kulczyk Foundation jest współorganizatorem dzielimy się naszymi dokonaniami, które przez ponad dekadę udało się zrealizować. Zapraszamy do odwiedzenia wystaw obrazujących dotychczasową działalność Fundacji. 

Podczas pierwszej z nich, w poznańskim Starym Browarze, zobaczycie bohaterów i beneficjentów naszego wsparcia. Dowiedzcie się więcej o naszych projektach i o tym, w jaki sposób od ponad dekady pomagamy na świecie i w Polsce. Bo oprócz wsparcia finansowego kładziemy duży nacisk na edukację - dzięki temu możemy osiągnąć trwałe zmiany i tworzyć perspektywy na dalszą poprawę! 

Druga wystawa, w Auli Artis, to „Dotyk nadziei. Dla kobiet i dla planety”. Prezentujemy tam nasze najnowsze zaangażowanie - Projekt Sparsa, który wsparliśmy. Musicie przekonać się na własne oczy, jak mała fabryka z Nepalu zmienia świat na lepszy produkując ekologiczne, biodegradowalne podpaski z włókna bananowca. Skąd taki pomysł? Nepal boryka się z ogromnym problemem odpadów i zanieczyszczenia plastikiem - także tym w podpaskach. Samorządy, pomimo nałożonego przez Państwo obowiązku, z braku pieniędzy nie są w stanie dostarczyć środków higieny. Jednocześnie kwestie menstruacji w wielu miejscach Napalu nadal są tematem tabu czy przedmiotem niebezpiecznych zwyczajów, narażających zdrowie i życie kobiet. 

Ogrom pomocy, którą udało się zrealizować przez ponad dekadę to dla nas powód do dumy, ale również mocny impuls do dalszego działania. Bardzo zachęcamy do osobistego odwiedzenia wystaw!

Aktualności

Niewidzialne w pracy. Nowy raport już dostępny!

W Polsce są 3 miliony pracujących kobiet w wieku okołomenopauzalnym. Wiele z nich czuje jednak, że ich potrzeby w tym szczególnym okresie nie są zauważane. Aż 42% w związku z dolegliwościami rozważało ograniczenie lub zakończenie aktywności zawodowej. O tym mówi najnowszy raport Kulczyk Foundation „Niewidzialne w pracy. Kobiety w okresie okołomenopauzalnym”. 

Dowiedz się więcej

Balet w centrum slumsów

Choć jego kariera nabrała tempa i mógłby dalej podbijać świat, postanowił wrócić do slumsów, by dać dzieciom to, co jemu pozwoliło się uwolnić. Taniec. A co za tym idzie godność, edukację i pewność siebie, które pozwalają wyrwać się z trudnego środowiska. Mike Wamaya wraz z grupą swoich uczniów przyjadą na Malta Festival na zaproszenie Dominiki kulczyk w ramach obchodów 11-lecia Kulczyk Foundation. Kenijczyk poprowadzi codzienne, bezpłatne zajęcia z afrodance.

Dowiedz się więcej

Wspieraj z nami kobiety dotknięte ubóstwem menstruacyjnym

W trakcie Malta Festival będzie można kupić zawieszki, z których dochód zostanie przeznaczony na wsparcie kobiet dotkniętych ubóstwem menstruacyjnym.

Dowiedz się więcej