50 śmiałych kobiet

Wydarzenia

Lista „50 śmiałych” przygotowywana jest przez redakcję „Wysokich Obcasów” co roku. Prezentuje ona sylwetki kobiet, które w szczególny sposób decydowały o sytuacji społecznej i ekonomicznej naszego kraju w minionych 12 miesiącach.

„Podkreślamy to co roku: to nie ranking. One nie ścigają się ze sobą o pierwszeństwo. Współpracują” - podkreślają twórczynie listy. W tegorocznej edycji uhonorowano przede wszystkim uczestniczki i organizatorki Strajku Kobiet. Na liście znalazły się także polityczki, sportsmenki, reżyserki, kobiety biznesu, czy ekolożki. Dominika Kulczyk została wyróżniona za walkę z ubóstwem menstruacyjnym oraz za trwającą kampanię „Czułość i Wolność”.

„Najbogatsza kobieta w Polsce, która pokazała, że duże pieniądze mogą iść w parze z wrażliwością społeczną, troską o drugiego człowieka, zaangażowaniem w rozwiązywanie problemów ludzi najsłabszych” - czytamy w tekście poświęconym sylwetce prezeski Kulczyk Foundation.

Na liście „50 śmiałych 2020 roku” znalazły się także m.in. Iga Świątek, Agnieszka Holland, Marta Frej, Zuzanna Rudzińska-Bluszcz, Sylwia Chutnik, Małgorzata Trzaskowska, czy Wanda Traczyk-Stawska.

- Gratuluję wszystkim Śmiałym Kobietom. I dziękuję redakcji, że mogłam znaleźć się w tym zaszczytnym gronie - mówi Dominika Kulczyk, prezeska Kulczyk Foundation.

Całość listy dostępna jest na stronie internetowej Wyborcza.pl.

 

Aktualności

Otwórz oczy i zobacz… - wystawa poświęcona menstruacji

Ubóstwo menstruacyjne i doświadczenia kobiecości to motyw przewodni wystawy fotografii otwartej 28 maja w międzynarodowy Dzień Zdrowia i Higieny Menstruacyjnej. Autorami fotografii są: Łukasz Bąk, Tomasz Lazar i Marek Straszewski, którzy towarzyszyli Kulczyk Foundation podczas realizacji ostatniego sezonu serialu dokumentalnego Efektu Domina. Wystawa jest dostępna na terenie Elektrowni Powiśle w Warszawie do 18 czerwca.

Dowiedz się więcej

Otwórzmy wreszcie oczy! W Polsce jest problem ubóstwa menstruacyjnego a nikt go nie widzi!

26 maja organizacje zrzeszone w ramach Okresowej Koalicji rozpoczną akcję społeczną „Otwórz oczy”. Symbolem akcji jest czerwona opaska na oczach, którą inicjatorki akcji zamierzają przewiązać oczy postaciom na pomnikach w całej Polsce. Chcą w ten symboliczny sposób zwrócić uwagę na nieobecność tematu miesiączki i problemu ubóstwa menstruacyjnego w naszym społeczeństwie. Akcja rozpoczyna się w Dzień Matki, bo jak tłumaczą jej pomysłodawczynie „bez menstruacji nie byłoby życia”, a zakończy się 28 maja, w międzynarodowy Dzień Higieny Menstruacyjnej. 

Dowiedz się więcej

Dominika Kulczyk w CNN opowiada o skali niewolniczej pracy w indyjskim przemyśle jedwabnym

W sobotę bardzo ważny dzień dla Dominiki Kulczyk, reporterki, filantropki, szefowej Kulczyk Foundation. CNN International wyemituje nowy film dokumentalny "Silk Slaves", który stworzyła wspólnie ze stacją w ramach #MyFreedomDay (dnia szerzenia świadomości o współczesnym niewolnictwie). To już czwarty odcinek tej serii.

Dowiedz się więcej