50 śmiałych kobiet

Wydarzenia

Lista „50 śmiałych” przygotowywana jest przez redakcję „Wysokich Obcasów” co roku. Prezentuje ona sylwetki kobiet, które w szczególny sposób decydowały o sytuacji społecznej i ekonomicznej naszego kraju w minionych 12 miesiącach.

„Podkreślamy to co roku: to nie ranking. One nie ścigają się ze sobą o pierwszeństwo. Współpracują” - podkreślają twórczynie listy. W tegorocznej edycji uhonorowano przede wszystkim uczestniczki i organizatorki Strajku Kobiet. Na liście znalazły się także polityczki, sportsmenki, reżyserki, kobiety biznesu, czy ekolożki. Dominika Kulczyk została wyróżniona za walkę z ubóstwem menstruacyjnym oraz za trwającą kampanię „Czułość i Wolność”.

„Najbogatsza kobieta w Polsce, która pokazała, że duże pieniądze mogą iść w parze z wrażliwością społeczną, troską o drugiego człowieka, zaangażowaniem w rozwiązywanie problemów ludzi najsłabszych” - czytamy w tekście poświęconym sylwetce prezeski Kulczyk Foundation.

Na liście „50 śmiałych 2020 roku” znalazły się także m.in. Iga Świątek, Agnieszka Holland, Marta Frej, Zuzanna Rudzińska-Bluszcz, Sylwia Chutnik, Małgorzata Trzaskowska, czy Wanda Traczyk-Stawska.

- Gratuluję wszystkim Śmiałym Kobietom. I dziękuję redakcji, że mogłam znaleźć się w tym zaszczytnym gronie - mówi Dominika Kulczyk, prezeska Kulczyk Foundation.

Całość listy dostępna jest na stronie internetowej Wyborcza.pl.

 

Aktualności

Czym jest ubóstwo menstruacyjne? (podkast)

Czy wiecie, na czym polega problem ubóstwa menstruacyjnego i dlaczego dotyczy on każdego i każdej z nas? Nie? Zapraszamy zatem do odsłuchania podkastu przygotowanego przez redakcję „Wysokich Obcasów” i Kulczyk Foundation w ramach akcji „Czułość i Wolność. Budujmy równowagę w relacjach”.

Dowiedz się więcej

Kulczyk Foundation pomaga kobietom na całym świecie

Od 2013 r. Kulczyk Foundation niesie mądrą pomoc, przeciwdziałając różnym formom dyskryminacji i nierówności, dotykającym kobiety i dziewczynki. Działalność kierowanej przeze mnie fundacji zakłada wykorzystywanie zrównoważonych rozwiązań. Poza wsparciem finansowym przekazujemy więc także niezbędną wiedzę, prowadząc działania edukacyjne. Tylko w taki sposób osiągnąć można trwałą, pozytywną zmianę i zbudować rzeczywistość pozbawioną ograniczeń ze względu na płeć - pisze Dominika Kulczyk, prezeska Kulczyk Foundation.

Dowiedz się więcej

#MisjaFerie - akcja społeczna Kulczyk Foundation

Feralny 2020 rok jest już co prawda za nami, ale rodzice z pewnością odliczają dni do końca tegorocznych… bardzo długich ferii. Dla wszystkich tych, którzy zastanawiają się, jak przetrwać ten trudny czas, Kulczyk Foundation organizuje akcję #MisjaFerie.

Dowiedz się więcej