50 śmiałych kobiet

Wydarzenia

Lista „50 śmiałych” przygotowywana jest przez redakcję „Wysokich Obcasów” co roku. Prezentuje ona sylwetki kobiet, które w szczególny sposób decydowały o sytuacji społecznej i ekonomicznej naszego kraju w minionych 12 miesiącach.

„Podkreślamy to co roku: to nie ranking. One nie ścigają się ze sobą o pierwszeństwo. Współpracują” - podkreślają twórczynie listy. W tegorocznej edycji uhonorowano przede wszystkim uczestniczki i organizatorki Strajku Kobiet. Na liście znalazły się także polityczki, sportsmenki, reżyserki, kobiety biznesu, czy ekolożki. Dominika Kulczyk została wyróżniona za walkę z ubóstwem menstruacyjnym oraz za trwającą kampanię „Czułość i Wolność”.

„Najbogatsza kobieta w Polsce, która pokazała, że duże pieniądze mogą iść w parze z wrażliwością społeczną, troską o drugiego człowieka, zaangażowaniem w rozwiązywanie problemów ludzi najsłabszych” - czytamy w tekście poświęconym sylwetce prezeski Kulczyk Foundation.

Na liście „50 śmiałych 2020 roku” znalazły się także m.in. Iga Świątek, Agnieszka Holland, Marta Frej, Zuzanna Rudzińska-Bluszcz, Sylwia Chutnik, Małgorzata Trzaskowska, czy Wanda Traczyk-Stawska.

- Gratuluję wszystkim Śmiałym Kobietom. I dziękuję redakcji, że mogłam znaleźć się w tym zaszczytnym gronie - mówi Dominika Kulczyk, prezeska Kulczyk Foundation.

Całość listy dostępna jest na stronie internetowej Wyborcza.pl.

 

Aktualności

Niewidzialne w pracy. Nowy raport już dostępny!

W Polsce są 3 miliony pracujących kobiet w wieku okołomenopauzalnym. Wiele z nich czuje jednak, że ich potrzeby w tym szczególnym okresie nie są zauważane. Aż 42% w związku z dolegliwościami rozważało ograniczenie lub zakończenie aktywności zawodowej. O tym mówi najnowszy raport Kulczyk Foundation „Niewidzialne w pracy. Kobiety w okresie okołomenopauzalnym”. 

Dowiedz się więcej

11 lat działalności Kulczyk Foundation na Malta Festival

6 kontynentów, 66 państw i ponad 600 000 beneficjentów. Taki jest bilans 11 lat dotychczasowej działalności Kulczyk Foundation, którą od soboty (7.09) podsumowujemy w wyjątkowy sposób podczas Malta Festival.

Dowiedz się więcej

Balet w centrum slumsów

Choć jego kariera nabrała tempa i mógłby dalej podbijać świat, postanowił wrócić do slumsów, by dać dzieciom to, co jemu pozwoliło się uwolnić. Taniec. A co za tym idzie godność, edukację i pewność siebie, które pozwalają wyrwać się z trudnego środowiska. Mike Wamaya wraz z grupą swoich uczniów przyjadą na Malta Festival na zaproszenie Dominiki kulczyk w ramach obchodów 11-lecia Kulczyk Foundation. Kenijczyk poprowadzi codzienne, bezpłatne zajęcia z afrodance.

Dowiedz się więcej