Byli niewolnicy przekuwają złe doświadczenia w siłę

Wydarzenia

Podejmują w nim problem współczesnego niewolnictwa, stanowiącego jeden z najbardziej bulwersujących przejawów łamania praw człowieka na świecie. Kulczyk Foundation i Freedom Fund zapewniają wsparcie organizacjom, które dysponując ograniczonymi zasobami działają w regionach dotkniętych tym problemem.

"Rosnący w siłę globalny ruch przeciw niewolnictwu poczynił wielkie kroki w kierunku położenia kresu ekstremalnej eksploatacji kobiet i dziewcząt. Jednak zdecydowanie zbyt rzadko uwzględniano perspektywy zniewolonych" - piszą Kulczyk i Grono.

Jedną z organizacji wspieranych przez Kulczyk Foundation jest 3 Angels Nepal (3AN), która zwalcza handel ludźmi w Nepalu i Indiach. Jej wolontariusze pomagają ocalałym zrozumieć ich prawa i walczyć o nie. Współpracując i uwzględniając głos tych, którzy ocaleli, starają się położyć kres wyzyskowi i zapewnić pokrzywdzonych, że istnieje dla nich lepsze jutro.

 

 

Thomson Reuters Foundation jest organizacją dobroczynną o światowym zasięgu z siedzibą w Londynie, będącą częścią międzynarodowego koncernu medialnego. Zajmuje się m.in. wspieraniem niezależnych mediów, praw kobiet, działań antykorupcyjnych, czy zapewnianiem potrzebującym pomocy prawnej.

Tekst Dominiki Kulczyk i Nicka Grono na stronie Thomson Reuters Foundation można przeczytać tutaj. Zachęcamy do lektury.

Aktualności

Jeśli w kosmos, to tylko z rodziną!

Masz czasem wrażenie, że mieszkasz z kosmitami? Gra planszowa „Rodzinny kosmos”, pomoże poprawić Wasze relacje i przy okazji zapewni świetną zabawę. 1 czerwca, w Dzień Dziecka, została ona dołączona do wydania „Gazety Wyborczej”. Planszę do gry można również ściągnąć ze strony Kulczyk Foundation w wersji elektronicznej, do samodzielnego wydruku.

Dowiedz się więcej

Tabu, stygmatyzacja i zabobony! O okresie w XXI wieku

Poczucie wstydu, upokorzenia, liczne przesądy i ograniczony dostęp do podpasek. Nowe badania pokazują, jak wygląda menstruacja w Polsce.

Dowiedz się więcej

8. edycja Konkursu Grantowego Kulczyk Foundation. 250 tys. zł na projekty prokobiece!

Do końca czerwca trwa nabór zgłoszeń do 8. edycji Konkursu Grantowego Kulczyk Foundation. W tym roku realizowana jest ona na nowych zasadach - wspieramy projekty prokobiece. Podwyższona została także kwota, którą przeznaczymy na tę pomoc. Łącznie w ramach obecnej edycji to 250 tys. zł!

Dowiedz się więcej