Podejmują w nim problem współczesnego niewolnictwa, stanowiącego jeden z najbardziej bulwersujących przejawów łamania praw człowieka na świecie. Kulczyk Foundation i Freedom Fund zapewniają wsparcie organizacjom, które dysponując ograniczonymi zasobami działają w regionach dotkniętych tym problemem.
"Rosnący w siłę globalny ruch przeciw niewolnictwu poczynił wielkie kroki w kierunku położenia kresu ekstremalnej eksploatacji kobiet i dziewcząt. Jednak zdecydowanie zbyt rzadko uwzględniano perspektywy zniewolonych" - piszą Kulczyk i Grono.
Jedną z organizacji wspieranych przez Kulczyk Foundation jest 3 Angels Nepal (3AN), która zwalcza handel ludźmi w Nepalu i Indiach. Jej wolontariusze pomagają ocalałym zrozumieć ich prawa i walczyć o nie. Współpracując i uwzględniając głos tych, którzy ocaleli, starają się położyć kres wyzyskowi i zapewnić pokrzywdzonych, że istnieje dla nich lepsze jutro.
Thomson Reuters Foundation jest organizacją dobroczynną o światowym zasięgu z siedzibą w Londynie, będącą częścią międzynarodowego koncernu medialnego. Zajmuje się m.in. wspieraniem niezależnych mediów, praw kobiet, działań antykorupcyjnych, czy zapewnianiem potrzebującym pomocy prawnej.
Tekst Dominiki Kulczyk i Nicka Grono na stronie Thomson Reuters Foundation można przeczytać tutaj. Zachęcamy do lektury.