Jeśli w kosmos, to tylko z rodziną!

Wydarzenia

Wyobraź sobie, że lądujesz na nieznanej planecie. Nazywa się Rodzina i zamieszkują ją przeróżne postacie - małe i duże. Każda z nich jest inna i wyjątkowa, ale razem tworzą wspólnotę. Silną, mądrą, wspierającą się, ale i borykającą z różnymi problemami. Brzmi znajomo? Jeśli i Wy macie czasem słabsze dni i chcielibyście wzmocnić Wasze relacje, zapraszamy do zabawy z grą planszową „Rodzinny kosmos".

Gra składa się z „Planu lotu” - pięknej planszy, narysowanej przez Martę Frej. Prowadzi ona graczy pomiędzy poszczególnymi obiektami, gdzie wykonują oni różne zadania. Historia może być  rozgrywana w całości,  podczas jednego wieczoru  lub w  fazach, stopniowo, w  sposób rozłożony w czasie. Do planszówki dołączona zostanie instrukcja, która pomoże odnaleźć się w zasadach gry.

Jesteście ciekawi, co może Was spotkać podczas rodzinnej wyprawy w kosmos? Być może wylądujecie na Planecie Uważności. Zapewne dopadnie Was Deszcz Złości, ale i Deszcz Radości. Sprawdzicie też, jak wygląda życie na Planecie Samodzielności.

Wszystkie zadania, które przyjdzie Wam wykonać - samodzielnie lub z pomocą rodziny - pomogą rozwijać empatię, ćwiczyć współpracę i uważność. Zachęcą też do rozmów o marzeniach, emocjach oraz uczuciach: tych przyjemnych, jak radość i tych, za którymi nie przepadamy, jak złość, smutek czy strach. Gra pomoże oswoić te trudne emocje i podpowie, jak sobie z nimi radzić, kiedy już się pojawią. Bo przecież wszystkie one są zupełnie normalne i dotyczą nas wszystkich.

Zabawa w "Rodzinny kosmos" daje to, co najcenniejsze: czas, uwagę i szansę na lepsze, głębsze poznanie siebie nawzajem, by z czułością budować nasze relacje./

Gotowi na wyprawę w nieznane?

Ściągnij grę w wersji do wydruku.

Wersja drukowana dołączona jest do wydania „Gazety Wyborczej” z 1 czerwca 2020 r. – już w kioskach i innych punktach sprzedaży prasy.

Aktualności

Niewidzialne w pracy. Nowy raport już dostępny!

W Polsce są 3 miliony pracujących kobiet w wieku okołomenopauzalnym. Wiele z nich czuje jednak, że ich potrzeby w tym szczególnym okresie nie są zauważane. Aż 42% w związku z dolegliwościami rozważało ograniczenie lub zakończenie aktywności zawodowej. O tym mówi najnowszy raport Kulczyk Foundation „Niewidzialne w pracy. Kobiety w okresie okołomenopauzalnym”. 

Dowiedz się więcej

11 lat działalności Kulczyk Foundation na Malta Festival

6 kontynentów, 66 państw i ponad 600 000 beneficjentów. Taki jest bilans 11 lat dotychczasowej działalności Kulczyk Foundation, którą od soboty (7.09) podsumowujemy w wyjątkowy sposób podczas Malta Festival.

Dowiedz się więcej

Balet w centrum slumsów

Choć jego kariera nabrała tempa i mógłby dalej podbijać świat, postanowił wrócić do slumsów, by dać dzieciom to, co jemu pozwoliło się uwolnić. Taniec. A co za tym idzie godność, edukację i pewność siebie, które pozwalają wyrwać się z trudnego środowiska. Mike Wamaya wraz z grupą swoich uczniów przyjadą na Malta Festival na zaproszenie Dominiki kulczyk w ramach obchodów 11-lecia Kulczyk Foundation. Kenijczyk poprowadzi codzienne, bezpłatne zajęcia z afrodance.

Dowiedz się więcej