Jeśli w kosmos, to tylko z rodziną!

Wydarzenia

Wyobraź sobie, że lądujesz na nieznanej planecie. Nazywa się Rodzina i zamieszkują ją przeróżne postacie - małe i duże. Każda z nich jest inna i wyjątkowa, ale razem tworzą wspólnotę. Silną, mądrą, wspierającą się, ale i borykającą z różnymi problemami. Brzmi znajomo? Jeśli i Wy macie czasem słabsze dni i chcielibyście wzmocnić Wasze relacje, zapraszamy do zabawy z grą planszową „Rodzinny kosmos".

Gra składa się z „Planu lotu” - pięknej planszy, narysowanej przez Martę Frej. Prowadzi ona graczy pomiędzy poszczególnymi obiektami, gdzie wykonują oni różne zadania. Historia może być  rozgrywana w całości,  podczas jednego wieczoru  lub w  fazach, stopniowo, w  sposób rozłożony w czasie. Do planszówki dołączona zostanie instrukcja, która pomoże odnaleźć się w zasadach gry.

Jesteście ciekawi, co może Was spotkać podczas rodzinnej wyprawy w kosmos? Być może wylądujecie na Planecie Uważności. Zapewne dopadnie Was Deszcz Złości, ale i Deszcz Radości. Sprawdzicie też, jak wygląda życie na Planecie Samodzielności.

Wszystkie zadania, które przyjdzie Wam wykonać - samodzielnie lub z pomocą rodziny - pomogą rozwijać empatię, ćwiczyć współpracę i uważność. Zachęcą też do rozmów o marzeniach, emocjach oraz uczuciach: tych przyjemnych, jak radość i tych, za którymi nie przepadamy, jak złość, smutek czy strach. Gra pomoże oswoić te trudne emocje i podpowie, jak sobie z nimi radzić, kiedy już się pojawią. Bo przecież wszystkie one są zupełnie normalne i dotyczą nas wszystkich.

Zabawa w "Rodzinny kosmos" daje to, co najcenniejsze: czas, uwagę i szansę na lepsze, głębsze poznanie siebie nawzajem, by z czułością budować nasze relacje./

Gotowi na wyprawę w nieznane?

Ściągnij grę w wersji do wydruku.

Wersja drukowana dołączona jest do wydania „Gazety Wyborczej” z 1 czerwca 2020 r. – już w kioskach i innych punktach sprzedaży prasy.

Aktualności

Programiści w Pracowni Efektu Domina

30 czerwca w Pracowni Efektu Domina gościliśmy młodych naukowców z Politechniki Warszawskiej, twórców aplikacji dla wychowanków domów dziecka – USAMODZIELNIENI.pl. Stworzyli oni wspaniałe narzędzie, dzięki któremu młode, wchodzące w dorosłość osoby znajdą niezbędna pomoc i wsparcie.

Dowiedz się więcej

Nagroda Orła Jana Karskiego dla Dominiki Kulczyk

Dominika Kulczyk, Prezeska Kulczyk Foundation, została uhonorowana Nagrodą Orła Jana Karskiego, przyznawaną corocznie przez Towarzystwo Jana Karskiego. Drugim laureatem tej nagrody został o. Ludwik Wiśniewski.

Dowiedz się więcej

Stypendia im. dr. Jana Kulczyka dla najlepszych studentów i doktorantów UAM wręczone

18 czerwca osiem wybitnych studentek, studentów i doktorantek Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu otrzymało z rąk Dominiki Kulczyk Stypendia im. dr. Jana Kulczyka. To już XXI edycja tego programu stypendialnego.

Dowiedz się więcej