Nagroda im. dr. Jana Kulczyka przyznana

Wydarzenia

Nagroda im. dr. Jana Kulczyka, jednego z założycieli PRB, jest przyznawana w kategorii Sukces, za zrealizowanie spektakularnego projektu biznesowego, który wywarł trwały wpływ na polski rynek. W tym roku jej laureatką została Marta Półtorak, której działalność jest przykładem aktywności w wielu obszarach. Jej firma, Marma Polskie Folie sp. z o.o., należy do największych przetwórców tworzyw sztucznych w Europie, specjalizuje się w produkcji wyrobów dla rolnictwa, ogrodnictwa, budownictwa i branży opakowaniowej. O wyjątkowości przedsiębiorstwa przesądza niezwykle szeroka gama produktów znajdujących się w jego ofercie i nacisk kładziony na innowacyjność, osiąganą m.in. dzięki współpracy ze światem nauki, w tym z Politechniką Rzeszowską.

Wręczając laureatce nagrodę podczas uroczystej gali zorganizowanej 29 maja, Dominika Kulczyk wyraziła uznanie dla jej osiągnięć i przypomniała o roli polskiego biznesu w rozwoju cywilizacyjnym naszego kraju.

– Możemy być dumni z tego, że z pokomunistycznych popiołów jak feniks wzbiliśmy się na szóste miejsce największych gospodarek Unii Europejskiej. Że nasz kraj przed pandemią wyprzedzały jedynie Chiny, jeśli chodzi o wzrost PKB. Że w Rzeszowie, z którego pochodzi pani Marta, znajduje się najważniejszy punkt przerzutowy pomocy NATO dla Ukrainy – podkreśliła. Jak zauważyła prezeska Kulczyk Foundation, dokonania Marty Półtorak znakomicie wpisują się w tradycję działań ludzi z pasją i wizją przyszłości, do których należeli dr Jan Kulczyk i inni założyciele PRB.

Tegoroczna laureatka Nagrody im. dr. Jana Kulczyka jest nie tylko znakomitą menedżerką, ale też mecenaską kultury i kobietą, która odważnie weszła w świat kojarzonego głównie z mężczyznami sportu, jakim są wyścigi żużlowe, zostając prezeską Speedway Stali Rzeszów. Na swoim koncie ma również zasługi na polu filantropii. Są wśród nich m.in. wspieranie przybywających do Polski dzieci z Ukrainy, ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu, rzeszowskiej hematologii i Festiwalu Pięknej Książki.

– Ona i jej osiągnięcia są następnym dowodem na sukces polskiego biznesu. Dowodem na słuszność wiary, z którą ponad 30 lat temu zakładana była Polska Rada Biznesu – podsumowała Dominika Kulczyk.

Fot. Olga Rainka

 

Aktualności

Niewidzialne w pracy. Nowy raport już dostępny!

W Polsce są 3 miliony pracujących kobiet w wieku okołomenopauzalnym. Wiele z nich czuje jednak, że ich potrzeby w tym szczególnym okresie nie są zauważane. Aż 42% w związku z dolegliwościami rozważało ograniczenie lub zakończenie aktywności zawodowej. O tym mówi najnowszy raport Kulczyk Foundation „Niewidzialne w pracy. Kobiety w okresie okołomenopauzalnym”. 

Dowiedz się więcej

11 lat działalności Kulczyk Foundation na Malta Festival

6 kontynentów, 66 państw i ponad 600 000 beneficjentów. Taki jest bilans 11 lat dotychczasowej działalności Kulczyk Foundation, którą od soboty (7.09) podsumowujemy w wyjątkowy sposób podczas Malta Festival.

Dowiedz się więcej

Balet w centrum slumsów

Choć jego kariera nabrała tempa i mógłby dalej podbijać świat, postanowił wrócić do slumsów, by dać dzieciom to, co jemu pozwoliło się uwolnić. Taniec. A co za tym idzie godność, edukację i pewność siebie, które pozwalają wyrwać się z trudnego środowiska. Mike Wamaya wraz z grupą swoich uczniów przyjadą na Malta Festival na zaproszenie Dominiki kulczyk w ramach obchodów 11-lecia Kulczyk Foundation. Kenijczyk poprowadzi codzienne, bezpłatne zajęcia z afrodance.

Dowiedz się więcej