Nagroda im. dr. Jana Kulczyka przyznana

Wydarzenia

Nagroda im. dr. Jana Kulczyka, jednego z założycieli PRB, jest przyznawana w kategorii Sukces, za zrealizowanie spektakularnego projektu biznesowego, który wywarł trwały wpływ na polski rynek. W tym roku jej laureatką została Marta Półtorak, której działalność jest przykładem aktywności w wielu obszarach. Jej firma, Marma Polskie Folie sp. z o.o., należy do największych przetwórców tworzyw sztucznych w Europie, specjalizuje się w produkcji wyrobów dla rolnictwa, ogrodnictwa, budownictwa i branży opakowaniowej. O wyjątkowości przedsiębiorstwa przesądza niezwykle szeroka gama produktów znajdujących się w jego ofercie i nacisk kładziony na innowacyjność, osiąganą m.in. dzięki współpracy ze światem nauki, w tym z Politechniką Rzeszowską.

Wręczając laureatce nagrodę podczas uroczystej gali zorganizowanej 29 maja, Dominika Kulczyk wyraziła uznanie dla jej osiągnięć i przypomniała o roli polskiego biznesu w rozwoju cywilizacyjnym naszego kraju.

– Możemy być dumni z tego, że z pokomunistycznych popiołów jak feniks wzbiliśmy się na szóste miejsce największych gospodarek Unii Europejskiej. Że nasz kraj przed pandemią wyprzedzały jedynie Chiny, jeśli chodzi o wzrost PKB. Że w Rzeszowie, z którego pochodzi pani Marta, znajduje się najważniejszy punkt przerzutowy pomocy NATO dla Ukrainy – podkreśliła. Jak zauważyła prezeska Kulczyk Foundation, dokonania Marty Półtorak znakomicie wpisują się w tradycję działań ludzi z pasją i wizją przyszłości, do których należeli dr Jan Kulczyk i inni założyciele PRB.

Tegoroczna laureatka Nagrody im. dr. Jana Kulczyka jest nie tylko znakomitą menedżerką, ale też mecenaską kultury i kobietą, która odważnie weszła w świat kojarzonego głównie z mężczyznami sportu, jakim są wyścigi żużlowe, zostając prezeską Speedway Stali Rzeszów. Na swoim koncie ma również zasługi na polu filantropii. Są wśród nich m.in. wspieranie przybywających do Polski dzieci z Ukrainy, ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu, rzeszowskiej hematologii i Festiwalu Pięknej Książki.

– Ona i jej osiągnięcia są następnym dowodem na sukces polskiego biznesu. Dowodem na słuszność wiary, z którą ponad 30 lat temu zakładana była Polska Rada Biznesu – podsumowała Dominika Kulczyk.

Fot. Olga Rainka

 

Aktualności

Znamy wyniki konkursu „Zdrowo Nakręceni”

Do tegorocznej edycji „Zdrowo Nakręceni” zgłosiło się kilkadziesiąt placówek. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu wideo, w którym dzieci prezentują idee Żółtego Talerza, a więc zdrową, zbilansowaną dietę i równość w kuchni. Wszystkie nadesłane prace wymagały od ekipy filmowej dużego zaangażowania i kreatywności. Powstało wiele ciekawych scenariuszy i dynamicznych ujęć, a niektóre role były oscarowe.

Dowiedz się więcej

Pozdrowienia dla wspaniałych kobiet!

W Dniu Kobiet składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim niezwykłym kobietom, z którymi współpracujemy.

Dowiedz się więcej

Malta Festival Poznań nagrodzona GUSTAWEM

Malta Festival została laureatem najwyższej rangą Nagrody Związku Artystów Scen Polskich (ZASP) – GUSTAW za rok 2023. Wyróżnienie jest szczególne nie tylko z powodu swojej rangi, ale także dlatego, że po raz pierwszy w historii Nagrody nie trafiła ona w ręce konkretnego artysty, lecz doceniono przedsięwzięcie kulturalne.

Dowiedz się więcej