Efekt Domina – II seria

Projekty międzynarodowe

„Efekt Domina” wnikliwie, ale bez nachalności opowiada o losach dorosłych i dzieci, pokazując ich hart ducha w obliczu problemów, z którymi większość z nas, nigdy się nie zetknie. Brak dostępu do jakiejkolwiek pomocy medycznej, szkoły, wody, jedzenia, elektryczności oraz nieustające poczucie braku bezpieczeństwa, będącego udziałem milionów kobiet i dzieci na całym świecie, dla nas wręcz niewyobrażalnie,  dla innych są codziennością.

W drugiej serii „Efektu Domina”, nie zabraknie odcinków zrealizowanych w Polsce. Widzowie poznają m.in. pewnego Gajusza, który nie pozwala umierać dzieciom w samotności. Dominika Kulczyk przybliży także historie dzieci pracujących w Bangladeszu, małych mieszkańców domów dziecka w Rumunii i problem występujący w Zambii, gdzie pomoc służy aktywizacji zawodowej mieszkańców, aby zachęcić ich do tego, żeby trwale zrezygnowali z kłusownictwa w parkach narodowych. Prowadzona przez Dominikę Fundacja, przy współpracy lokalnie działających organizacji pozarządowych, które doskonale znają problemy potrzebujących, pokaże, że nawet drobna pomoc może uruchomić serię pozytywnych, realnych zmian w życiu całych społeczności.

Kulczyk Foundation propaguje ideę pomagania najuboższym poprzez wspieranie transparentnych i skutecznych projektów rozwojowych w Polsce i na świecie oraz zachęca do aktywnego włączania się w wolontariat. Prowadząca ją Dominika Kulczyk jest także m.in. założycielką i wiceprezesem polskiego oddziału Green Cross International, trzeciej co do wielkości pozarządowej globalnej organizacji ekologicznej i członkiem Rady Programowej Global Compact Poland - inicjatywy ONZ na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu i wspierania zrównoważonego rozwoju.

„Pomagajmy, zarówno w odległych miejscach świata, gdzie ubóstwo i ludzkie tragedie stały się codziennością, ale też blisko tuż za rogiem. Najważniejsza jest nieobojętność. Możemy zmienić naprawdę wiele, na lepsze, wystarczyć tego chcieć.” – mówi Dominika Kulczyk.

Aktualności

Pretendentka do pokojowej nagrody Nobla gościem Malta Festival 2024

Na świecie żyje 200 milionów kobiet, których narządy płciowe zostały brutalnie okaleczone. W XXI wieku 3 miliony dziewczynek rocznie jest poddawanych nieuzasadnionym medycznie praktykom. Także w Europie. Gambijska aktywistka Jaha Dukureh przy wsparciu Kulczyk Foundation walczy o zakaz okaleczania narządów płciowych i nagłaśnia ten temat globalnie. Już we wrześniu przyjedzie do Poznania, by wygłosić ważne wystąpienie w obronie kobiet na Malta Festival. 

Dowiedz się więcej

Uruchamiamy pierwszy międzynarodowy magazyn online dla kobiet z Ukrainy pod nazwą „Sestry”

Już niedługo na polskim rynku medialnym pojawi się nowy magazyn skierowany do kobiet. Unikalność projektu polega na tym, że będzie to pierwszy międzynarodowy magazyn online dla Ukrainek. 

Dowiedz się więcej

Milion złotych na wsparcie kobiet. Ruszyła II Edycja Programu Grantowego „Cześć Dziewczyny!”

Wystartowała II Edycja Programu Grantowego „Cześć Dziewczyny!”. Uruchomiło ją Siostrzeństwo Polsko-Ukraińskie, do którego należą m.in. Agnieszka Holland, Dominika Kulczyk, Janina Ochojska, Olga Tokarczuk, Olena Volyarska czy Iryna Zapatrina. Siostrzeństwo czeka na wnioski o dofinansowanie. Maksymalna wysokość grantu to 75 000 zł.

Dowiedz się więcej