Etiopia - Efekt Domina

Projekty międzynarodowe

W Etiopii małżeństwa dzieci od 8 lat są nielegalne, jednak tradycja oraz względy materialne wciąż biorą górę nad prawem. W Etiopii 2 na 5 dziewczynek wydawanych jest za mąż przed ukończeniem 18 roku życia. Najwięcej takich małżeństw zawieranych jest na terenach wiejskich. Tam też jest najniższa średnia wieku dziewczynek zmuszanych do ślubu. Często z o wiele starszymi mężczyznami. Niektóre dziewczynki mają nawet po 7 lat. W odcinku z Etiopii pokażemy organizację „Yenega Tesfa”, która opiekuje się dziećmi ulicy . Dziewczynki często uciekają ze swoich wiosek, aby uniknąć małżeństwa. Tym sposobem masowo trafiają na ulicę dużych miast. 

Aktualności

Pretendentka do pokojowej nagrody Nobla gościem Malta Festival 2024

Na świecie żyje 200 milionów kobiet, których narządy płciowe zostały brutalnie okaleczone. W XXI wieku 3 miliony dziewczynek rocznie jest poddawanych nieuzasadnionym medycznie praktykom. Także w Europie. Gambijska aktywistka Jaha Dukureh przy wsparciu Kulczyk Foundation walczy o zakaz okaleczania narządów płciowych i nagłaśnia ten temat globalnie. Już we wrześniu przyjedzie do Poznania, by wygłosić ważne wystąpienie w obronie kobiet na Malta Festival. 

Dowiedz się więcej

Uruchamiamy pierwszy międzynarodowy magazyn online dla kobiet z Ukrainy pod nazwą „Sestry”

Już niedługo na polskim rynku medialnym pojawi się nowy magazyn skierowany do kobiet. Unikalność projektu polega na tym, że będzie to pierwszy międzynarodowy magazyn online dla Ukrainek. 

Dowiedz się więcej

Milion złotych na wsparcie kobiet. Ruszyła II Edycja Programu Grantowego „Cześć Dziewczyny!”

Wystartowała II Edycja Programu Grantowego „Cześć Dziewczyny!”. Uruchomiło ją Siostrzeństwo Polsko-Ukraińskie, do którego należą m.in. Agnieszka Holland, Dominika Kulczyk, Janina Ochojska, Olga Tokarczuk, Olena Volyarska czy Iryna Zapatrina. Siostrzeństwo czeka na wnioski o dofinansowanie. Maksymalna wysokość grantu to 75 000 zł.

Dowiedz się więcej