Rusza szósty sezon „Efektu Domina”

Projekty międzynarodowe

Dominika Kulczyk, jedyna polska filantropka, która poprzez osobiste zaangażowanie realizuje programy pomocowe na całym świecie, w szóstej serii autorskiego cyklu dokumentalnego „Efekt Domina” dociera do potrzebujących w Afryce, Azji i Ameryce Południowej. Na miejscu pomaga rozwiązywać problemy lokalnych społeczności, troszczy się o lepsze dzieciństwo, zapewnia dostęp do edukacji i opieki medycznej, ale przede wszystkim upomina się o wolność.

– To przerażające i niedopuszczalne, że w XXI wieku wciąż żyje 40 milionów niewolników, w tym 10 milionów to dzieci. Wobec obojętności świata problem ten narasta. Dlatego wspólnym mianownikiem działań Kulczyk Foundation ukazanych w szóstej serii „Efektu Domina” jest chęć́ przywrócenia najmłodszym utraconego dzieciństwa – mówi Dominika Kulczyk.

W nowej serii „Efektu Domina” zabierzemy widzów do Ghany. To kraj, w którym życie dzieci kosztuje kilkadziesiąt dolarów. Czasami nawet pięciolatki są sprzedawane przez rodziców. Kupcami są m.in. rybacy znad jeziora Wolta, którzy zmuszają je do pracy przy połowach w warunkach zagrażających życiu. Wsparcie Kulczyk Foundation dla Partners in Community Development (PACODEP) umożliwiło uratowanie już ponad 20 osób!

Problem handlu ludźmi na ogromną skalę dotyczy również Nepalu. Tamtejsze dzieci są kupowane, porywane i wywożone do sąsiednich państw, gdzie często żyją w nieludzkich warunkach, zmuszane do prostytucji lub pracy ponad siły. Fundacja Dominiki Kulczyk wsparła działającą na granicy nepalsko- indyjskiej organizację 3 Angels Nepal. Jej pracownicy każdego roku zapewniają setkom uratowanych bezpieczne schronienie. Z kamerą docieramy też do Lesotho, kraju nazywanego podniebnym królestwem, gdyż całe leży na wysokości powyżej 1000 m n.p.m. Niestety dla żyjących tam dzieci to nie jest raj – prawie co piąte jest sierotą. Rodziców tracą bardzo często wskutek epidemii HIV/AIDS.

Dominika Kulczyk dociera także do dzieci w slumsach stolicy Kenii, dając im nadzieję na lepszą przyszłość. Na Sumbie – indonezyjskiej wyspie zmagającej się od lat z malarią – pomaga zapewnić potrzebującym dostęp do opieki medycznej. W tym celu udaje się również do odległych zakątków Namibii.

Bądźcie razem z nami od 24 lutego o godz. 11:00 w telewizji TVN.

Aktualności

Pretendentka do pokojowej nagrody Nobla gościem Malta Festival 2024

Na świecie żyje 200 milionów kobiet, których narządy płciowe zostały brutalnie okaleczone. W XXI wieku 3 miliony dziewczynek rocznie jest poddawanych nieuzasadnionym medycznie praktykom. Także w Europie. Gambijska aktywistka Jaha Dukureh przy wsparciu Kulczyk Foundation walczy o zakaz okaleczania narządów płciowych i nagłaśnia ten temat globalnie. Już we wrześniu przyjedzie do Poznania, by wygłosić ważne wystąpienie w obronie kobiet na Malta Festival. 

Dowiedz się więcej

Uruchamiamy pierwszy międzynarodowy magazyn online dla kobiet z Ukrainy pod nazwą „Sestry”

Już niedługo na polskim rynku medialnym pojawi się nowy magazyn skierowany do kobiet. Unikalność projektu polega na tym, że będzie to pierwszy międzynarodowy magazyn online dla Ukrainek. 

Dowiedz się więcej

Milion złotych na wsparcie kobiet. Ruszyła II Edycja Programu Grantowego „Cześć Dziewczyny!”

Wystartowała II Edycja Programu Grantowego „Cześć Dziewczyny!”. Uruchomiło ją Siostrzeństwo Polsko-Ukraińskie, do którego należą m.in. Agnieszka Holland, Dominika Kulczyk, Janina Ochojska, Olga Tokarczuk, Olena Volyarska czy Iryna Zapatrina. Siostrzeństwo czeka na wnioski o dofinansowanie. Maksymalna wysokość grantu to 75 000 zł.

Dowiedz się więcej