Sumba - Efekt Domina

Projekty międzynarodowe

Sumba jest jedną z najbiedniejszych wysp Indonezji. Duży odsetek dzieci jest niedożywionych. Sumba to też miejsce, w którym odsetek zachorowań na malarię należy do najwyższych w Azji Południowo-Wschodniej. Są rejony na wyspie, gdzie z powodu malarii co trzecia matka straciła przynajmniej jedno dziecko. 

Malaria w dalszym ciągu pozostaje problemem na skalę globalną. W 2017 roku na świecie na malarię zachorowało 219 milionów osób. Co roku ponad 400 tysięcyludzi umiera z powodu tej choroby,z czego większość to dzieci poniżej 5 roku życia. Po dzień dzisiejszy na malarię nie wynaleziono jeszcze skutecznej szczepionki. Choroba zbiera śmiertelne żniwo przede wszystkim w Afryce i Azji Południowo-Wschodniej. Ograniczony dostęp do opieki zdrowotnej połączony z obecnością najgroźniejszych gatunków komarów przenoszących malarię, powoduje, że na Sumbie choroba pozostaje poważnym problemem.

Dlatego tak ważne jest to co robi założona w 2001 roku Sumba Foundation, której głównym celem jest eliminacja malarii z wyspy. Organizacja osiąga na tym polu spektakularne sukcesy„Przez ostatnie 10 lat udało nam się w tych wioskach zredukować liczbę zachorowań na malarię o 93%.” – informuje dr Claus Bogh, który odpowiada za program walki z malarią, który zdecydowała się wesprzeć Dominika Kulczyk. 

Efekt Domina w niedzielę o godz. 11:00 w TVN, na www.player.pl lub na vimeo.com

Partnerem akcji informacyjnej jest Fakt - gazeta codzienna

Aktualności

Pretendentka do pokojowej nagrody Nobla gościem Malta Festival 2024

Na świecie żyje 200 milionów kobiet, których narządy płciowe zostały brutalnie okaleczone. W XXI wieku 3 miliony dziewczynek rocznie jest poddawanych nieuzasadnionym medycznie praktykom. Także w Europie. Gambijska aktywistka Jaha Dukureh przy wsparciu Kulczyk Foundation walczy o zakaz okaleczania narządów płciowych i nagłaśnia ten temat globalnie. Już we wrześniu przyjedzie do Poznania, by wygłosić ważne wystąpienie w obronie kobiet na Malta Festival. 

Dowiedz się więcej

Uruchamiamy pierwszy międzynarodowy magazyn online dla kobiet z Ukrainy pod nazwą „Sestry”

Już niedługo na polskim rynku medialnym pojawi się nowy magazyn skierowany do kobiet. Unikalność projektu polega na tym, że będzie to pierwszy międzynarodowy magazyn online dla Ukrainek. 

Dowiedz się więcej

Milion złotych na wsparcie kobiet. Ruszyła II Edycja Programu Grantowego „Cześć Dziewczyny!”

Wystartowała II Edycja Programu Grantowego „Cześć Dziewczyny!”. Uruchomiło ją Siostrzeństwo Polsko-Ukraińskie, do którego należą m.in. Agnieszka Holland, Dominika Kulczyk, Janina Ochojska, Olga Tokarczuk, Olena Volyarska czy Iryna Zapatrina. Siostrzeństwo czeka na wnioski o dofinansowanie. Maksymalna wysokość grantu to 75 000 zł.

Dowiedz się więcej