Wszystko, co najważniejsze – webinar o wartościach w czasie pandemii

W czasie webinaru „Wszystko, co najważniejsze” 18 listopada 2020 omówione zostały wybrane propozycje scenariuszy i bajek oraz aktywności do omówienia wartości takich jak: wolność, wyrażanie siebie, empatia, odwaga, samodzielność, dbanie o siebie, odporność psychiczna, zaangażowanie, wdzięczność, szacunek, różnorodność, mocne strony i poczucie wartości.

Prezentację z webinaru „Wszystko, co najważniejsze” można pobrać tutaj.

Prezentowane scenariusze dostępne są bezpłatnie tutaj.

Prezentacja z webinaru „Wszystko, co najważniejsze”

Powiązane materiały warte chwili

Empatii można się nauczyć i można ją trenować. Pokażmy dzieciom, jak to robić

Empatia nie jest emocją, ale umiejętnością - to znaczy, że da się jej nauczyć. Dzięki temu jesteśmy w stanie lepiej zrozumieć emocje drugiej osoby. A wtedy łatwiej może nam przyjść powstrzymanie się od osądu czy krytyki.

Dowiedz się więcej

Dlaczego warto rozmawiać o odwadze? I czy bycie ostrożnym się opłaca?

Z odwagą jest trochę jak z chodzeniem po linie. Trzeba dużego wyczucia, żeby nie popaść w brawurę albo nie przechylić się w stronę zbytniej ostrożności. Dlatego warto uczyć dzieci, jak zachować się w danej sytuacji. I jak brać odpowiedzialność za swoje zachowanie.

Dowiedz się więcej

Wolność w domu, wolność w życiu. Jak codziennie o nią dbać?

"Wolność - kocham i rozumiem" brzmią słowa piosenki. I jest zaszyta w nich ważna informacja. Kiedy dodamy "ja kocham" i "ja rozumiem", dojdziemy do tego, że każdy z nas może ją postrzegać inaczej. A czym jest wolność dla was?

Dowiedz się więcej