Zawsze jest dobry #czasnarelacje

Bycie razem w domu stwarza więcej okazji do kontaktu między domownikami – zarówno rodziców z dziećmi, jak i między dorosłymi. Zależy nam na tym, aby to był prawdziwy #czasnarelacje – na ich wzmacnianie, rozwijanie, a jeśli dotąd były słabe, to budowanie od podstaw. Sytuacja pandemii jest wyzwaniem psychicznym zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Zamknięcie w domach wymaga wyjątkowej uważności i umiejętności regulacji swoich emocji, ale też radzenia sobie z emocjami wyrażanymi przez innych. Konieczność zupełnego przeorganizowania życia rodzinnego w wielu domach rodzi duże napięcia, jednocześnie jednak stwarza warunki do podjęcia rozmowy o tym, co naprawdę ważne, o potrzebach i granicach, o sposobach na radzenie sobie z uczuciami i emocjami, o skutecznych sposobach komunikacji.

 

„Czas na relacje" to akcja społeczna Kulczyk Foundation, „Wysokich Obcasów" i „Gazety Wyborczej".

Wolność w domu, wolność w życiu. Jak codziennie o nią dbać?

"Wolność - kocham i rozumiem" brzmią słowa piosenki. I jest zaszyta w nich ważna informacja. Kiedy dodamy "ja kocham" i "ja rozumiem", dojdziemy do tego, że każdy z nas może ją postrzegać inaczej. A czym jest wolność dla was?

Zobacz więcej

Moje ciało, moja wolność. Dlaczego warto je lubić i szanować?

Przyglądamy się sobie w lustrze - z ciekawością, zadowoleniem, dumą, niechęcią, a niestety często z lękiem. Czy mamy świadomość, jak nasze podejście do własnego ciała ma wpływ na to, jak będzie postrzegała swoje ciało nasza córka? I co czujemy, gdy słyszymy, że już sześcioletnie dzieci narzekają na swój wygląd?

Zobacz więcej

Moja racja kontra twoja, czyli trudna sztuka używania argumentów

Lubimy mieć rację. Co więcej, lubimy, jak inni się z nami zgadzają. A największą satysfakcję mamy, gdy uda nam się kogoś przekonać do swojego zdania. Ale to trudna sztuka.

Jeśli myślicie, że aby przekonać innych, wystarczy po prostu przekrzykiwać się albo wygłaszać piękne mowy, to w większości przypadków możecie być w błędzie.

Zobacz więcej

Mama i jej supermoce. Wszystkiego dobrego, nie tylko z okazji Dnia Matki

"Mama" to dla większości z nas pierwsze wypowiedziane w życiu słowo. Jest nierozerwalnie związane ze słowem "dziecko", którym dla mamy pozostajemy na zawsze. Dziś szczególnie doceńmy i uściskajmy nasze Mamy. A czy sama umiesz doceniać siebie i swoją wyjątkowość, Mamo?

Zobacz więcej
Następna strona
1/13