Zawsze jest dobry #czasnarelacje

Bycie razem w domu stwarza więcej okazji do kontaktu między domownikami – zarówno rodziców z dziećmi, jak i między dorosłymi. Zależy nam na tym, aby to był prawdziwy #czasnarelacje – na ich wzmacnianie, rozwijanie, a jeśli dotąd były słabe, to budowanie od podstaw. Sytuacja pandemii jest wyzwaniem psychicznym zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Zamknięcie w domach wymaga wyjątkowej uważności i umiejętności regulacji swoich emocji, ale też radzenia sobie z emocjami wyrażanymi przez innych. Konieczność zupełnego przeorganizowania życia rodzinnego w wielu domach rodzi duże napięcia, jednocześnie jednak stwarza warunki do podjęcia rozmowy o tym, co naprawdę ważne, o potrzebach i granicach, o sposobach na radzenie sobie z uczuciami i emocjami, o skutecznych sposobach komunikacji.

 

„Czas na relacje" to nazwa działu poświęconego tematom rodzicielskim. Dział powstał w oparciu o akcję "Czas na relacje", którą wspólnie z „Wysokimi Obcasami" i „Gazetą Wyborczą" zainicjowaliśmy podczas lockdownu wiosną 2020 roku.

Przyszłość jest dziewczynką! Broszura z okazji Międzynarodowego Dnia Dziewcząt

Wyobraźmy sobie świat, w którym dziewczynki mają odwagę marzyć i sięgać po to, czego chcą, nie ograniczają swoich ambicji. Zastanówmy się, co każdy z nas może zrobić, by tak właśnie było.

Zobacz więcej

Supermoce na uwięzi

Gdy dziewczynki wypełniają polecenia nauczycielek, postrzegane są jako konformistyczne. I choć nie wiem jak by się starały, uznane będą za przeciętne.

Zobacz więcej

#MisjaFerie! Pozwólcie sobie na... to, co chcecie!

3, 2, 1... Nasza #MisjaFerie dobiega końca. Cieszymy się, że zaprosiliście nas do swoich domów w te (nie)zwykłe ferie. Codziennie proponowaliśmy Wam temat dnia i powiązane z nim aktywności. Dziękujemy za tych kilkanaście dni razem! A dziś zachęcamy do zrobienia tego, na co macie ochotę! Oczywiście poniżej znajdziecie jeszcze kilka inspiracji od nas :) Pamiętajcie też o trwających konkursach!

Zobacz więcej

#MisjaFerie! Pozwólcie sobie na... bliskość

To, że jesteśmy teraz ze sobą w domu dosłownie fizycznie blisko, nie oznacza automatycznie bliskości emocjonalnej. Czasami działa to na nas wręcz przeciwnie… Dlatego dziś w ramach akcji #MisjaFerie zachęcamy Was i Wasze dzieci do przyjrzenia się, jak z tą bliskością u Was jest, i co możecie razem zrobić, by być przyjemnie blisko. Od czego zacząć?

Zobacz więcej
Następna strona
1/18