Bo najważniejszy jest człowiek
Dominika Kulczyk

Emancypacyjne książki nie zmienią faktu, że młode dziewczęta marzą o księciu na białym koniu

- Nie ma nic gorszego niż literatura, która nie odpowiada światu, w którym istnieje – mówi prof. Bogumiła Kaniewska, literaturoznawczyni, polonistka i rektorka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Zobacz więcej

Nasza wolność kosztuje wolność innych? #MyFreedomDay

Nasza wiedza i nasze decyzje – #MyFreedomDay 2021

Już po raz kolejny Kulczyk Foundation zaprasza do włączenia się w obchody #MyFreedomDay, który w tym roku przypada 16 marca. Od 2011 roku ta globalna kampania, organizowana w ramach CNN Freedom Project, ma za zadanie zwiększać świadomość występowania problemu współczesnego niewolnictwa. Jest również okazją do dyskusji i refleksji na temat wolności.

Zobacz więcej

Prezent dla ciekawych świata subskrybentek i subskrybentów newslettera edukacyjnego

Łączy nas przekonanie, że każdy z nas może na co dzień uruchamiać pozytywny Efekt Domina. Cenimy otwarty umysł, ciekawość ludzi, ich sposobów postrzegania rzeczywistości, ale też ciekawość świata - tego, co dzieje się w różnych jego zakątkach - od naszego podwórka aż po krańce świata (z naszej perspektywy!). 

Zobacz więcej

Czy emocje mają płeć?

Płeć to jedna z naszych cech. Niestety nie jest tak postrzegana albo nie tylko tak. Jest rolą z przyczepionymi do niej obowiązkami i oczekiwaniami dotyczącymi zachowania oraz wyglądu. Kiedy się rodzimy, społeczeństwo i kultura przygotowują już ograniczoną liczbę ścieżek dla nas. Jeśli jesteś dziewczynką, możesz to, to i to, będąc chłopcem, tamto i tamto.

Zobacz więcej
Następna strona
1/26