news

Kiedy dorośli dowiadują się o przemocy wobec dziecka, ona trwa już zwykle od wielu miesięcy

W wakacje mamy nad dziećmi mniejszą kontrolę: wyjeżdżają na obozy albo spędzają więcej czasu na podwórku. Mają więcej wolności, ale są też bardziej narażone np. na przemoc. Jak je przed nią chronić?

Zobacz więcej
Bo najważniejszy jest człowiek
Dominika Kulczyk

Supermoce na uwięzi

Gdy dziewczynki wypełniają polecenia nauczycielek, postrzegane są jako konformistyczne. I choć nie wiem jak by się starały, uznane będą za przeciętne.

Zobacz więcej

Ubóstwo menstruacyjne. Co to jest i dlaczego dotyczy nas wszystkich

O ubóstwie menstruacyjnym mówi się w Polsce coraz więcej, choć ciągle za mało. Ale co to tak naprawdę znaczy? Zazwyczaj pierwsza i słuszna odpowiedź, jaka przychodzi do głowy, to brak środków higieny menstruacyjnej. Faktycznie sytuacja materialna wielu osób, również w Polsce, sprawia, że nie stać ich na zakup np. podpasek lub tamponów.

 

Zobacz więcej

Za gruba, za chudy, za ruda

Nauczycielka powiedziała, że w życiu trzeba być zdrowym egoistą i siebie kochać. Bo jeśli nie kochasz siebie, to jak możesz kochać innych? To był dla mnie pierwszy krok do samoakceptacji. Drugim była dziewczyna.

Zobacz więcej

W szkole mam 12- i 13-letnie dziewczynki, które zostały matkami. Mam dość maczyzmu i rządów powołujących się na Boga

Nie mam prawa nagle zadeklarować, że jestem feministą. Moim zadaniem jest słuchać, współpracować i oduczać się tego, czego zostałem nauczony.

Zobacz więcej
Następna strona
1/28