Dostęp do środków higieny menstruacyjnej to podstawowe prawo człowieka. Bez niego kobiety i dziewczynki nie mogą żyć z godnością. To oburzające, że dziewczęta na całym świecie nie mają szans na lepszą edukację, a kobiety na pójście do pracy bo są zbyt biedne, aby mieć okres. Zbyt długo zaniedbywano działania na rzecz rozwiązania tego problemu.

Międzynarodowa społeczność musi się zjednoczyć i podjąć skoordynowaną aktywność na rzecz kobiet i dziewcząt, które każdego miesiąca muszą wybierać czy kupić jedzenie, czy podpaski. Zachęcam każdego zainteresowanego do dołączenia do nas i wspólnego działania na rzecz rozwiązania tego problemu.

Dominika Kulczyk, Prezeska Kulczyk Foundation

Na pracownika nie patrzę przez pryzmat płci, tylko umiejętności i wiedzy

Anna Didiuk, współwłaścicielka marki MOKOSH.

Gdyby to mężczyźni rodzili, mieli okres, wychowywali dzieci...
Na świecie byłoby więcej empatii, zrozumienia i równouprawnienie byłoby naturalną sprawą, o którą nie trzeba by było walczyć.

Czytaj dalej

Zmiana powinna zaczynać się w szkole

Edukacja to jeden z fundamentów łamania tabu wokół miesiączki – nie ma wątpliwości Anita Woźniak, dyrektorka Zespołu Szkół Społecznych nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Małego Księcia w Tarnobrzegu. – W sposobie komunikacji tkwi potężna moc. Nie mówmy „te dni”, „trudny czas w miesiącu”, tylko wprost: miesiączka, menstruacja – namawia.

Czytaj dalej

Kobiety z Ukrainy w Polsce. Pomyślmy o stworzeniu dla nich przyjaznej przestrzeni

"Wojna nie ma w sobie nic z kobiety" pisała przewrotnie noblistka Sviatłana Aleksijewicz, przedstawiając historie walczących na froncie II wojny światowej Ukrainek, Białorusinek i Rosjanek. Dziś – po ponad 70 latach – kobiety znów znalazły się na pierwszej linii frontu.

Czytaj dalej

Koniec wstydu

W europejskich przedsiębiorstwach zaczynają pojawiać się rozwiązania przyjazne osobom miesiączkującym. Sprzeciw zgłaszają różne środowiska, w tym feministki.

Czytaj dalej
Następna strona
1/5