Dostęp do środków higieny menstruacyjnej to podstawowe prawo człowieka. Bez niego kobiety i dziewczynki nie mogą żyć z godnością. To oburzające, że dziewczęta na całym świecie nie mają szans na lepszą edukację, a kobiety na pójście do pracy bo są zbyt biedne, aby mieć okres. Zbyt długo zaniedbywano działania na rzecz rozwiązania tego problemu.

Międzynarodowa społeczność musi się zjednoczyć i podjąć skoordynowaną aktywność na rzecz kobiet i dziewcząt, które każdego miesiąca muszą wybierać czy kupić jedzenie, czy podpaski. Zachęcam każdego zainteresowanego do dołączenia do nas i wspólnego działania na rzecz rozwiązania tego problemu.

Dominika Kulczyk, Prezeska Kulczyk Foundation

Koniec wstydu. Koniec tabu. Tamponetki w polskich szkołach

Już wkrótce tamponetki pojawią się w 500 polskich szkołach. To placówki, które zostały objęte programem pilotażowym prowadzonym przez Kulczyk Foundation w ramach grantu przyznanego przez MEN.

Czytaj dalej

Siusianie na zapas przed wyjściem z domu bardzo szkodzi tym mięśniom

Niesłusznie kojarzy się ją głównie z ciążą i połogiem. Tak naprawdę to skuteczna metoda troski o mięśnie dna miednicy, potrzebna w każdym wieku.

Czytaj dalej

Edukacja na poziomie szkolnym kuleje nawet w zakresie pierwszej miesiączki, a co dopiero ostatniej

Większość pacjentek idzie do lekarza zestresowana. U położnej jest przestrzeń na bardziej swobodną rozmowę.

 

Czytaj dalej

Wprowadziłam w firmie urlopy menstruacyjne. Po co mi cierpiąca z bólu pracownica?

"Wprowadźmy 4-dniowy tydzień pracy" - powiedział mąż. "Dobra, dorzucam swoje! Chcę urlop menstruacyjny" - odpowiedziałam.

Rozmowa z Martą Lech - Maciejewską, autorką bloga modowo-lifestylowego SuperStyler, współwłaścicielką (wraz z mężem) firmy Spadiora, która produkuje jedwabne apaszki

Czytaj dalej
Następna strona
1/11