Dostęp do środków higieny menstruacyjnej to podstawowe prawo człowieka. Bez niego kobiety i dziewczynki nie mogą żyć z godnością. To oburzające, że dziewczęta na całym świecie nie mają szans na lepszą edukację, a kobiety na pójście do pracy bo są zbyt biedne, aby mieć okres. Zbyt długo zaniedbywano działania na rzecz rozwiązania tego problemu.

Międzynarodowa społeczność musi się zjednoczyć i podjąć skoordynowaną aktywność na rzecz kobiet i dziewcząt, które każdego miesiąca muszą wybierać czy kupić jedzenie, czy podpaski. Zachęcam każdego zainteresowanego do dołączenia do nas i wspólnego działania na rzecz rozwiązania tego problemu.

Dominika Kulczyk, Prezeska Kulczyk Foundation

„Nasi uczniowie martwią się, że będą wakacje, cieszą się, kiedy rozpoczyna się rok szkolny”

„Osoby z niepełnosprawnością intelektualną są szczere – jeśli coś im nie leży, mówią o tym”. Rozmowa z Barbarą Łachwicz, dyrektorką Zespołu Szkół Specjalnych nr 2 w Gdańsku

Czytaj dalej

W literaturze fachowej opisano zjawisko synchronizacji miesiączek. I zrobiła się afera

Wpływ Księżyca, przypadek czy dowód na silną więź między bliskimi sobie kobietami? Jak wyjaśnić równoczesne miesiączki?

Czytaj dalej

“Przynoszenie paragonów za podpaski, tłumaczenie się z zakupu tamponów – to też przemoc”

"Znam przypadki kobiet, które nie dość, że musiały prosić o pieniądze na podpaski, to często dostęp do nich miały warunkowane tym, że będą uprawiać z partnerem seks". Rozmowa z Joanną Piotrowską z fundacji Feminoteka

Czytaj dalej

Dobre Ciało. Kobiety ciągle wstydzą się brzucha, nieogolonych nóg i tego, że nie mają życia erotycznego

"Słyszę dużo przepraszania za nieogolone nogi, pachy, bikini, ale również tłumaczenia się na przykład z braku życia erotycznego". Rozmowa z Kamilą Raczyńską-Chomyn*, edukatorką menstruacyjną i seksualną, doulą i masażystką, autorką kalendarza "Dobre ciało" na 2022 rok.

Czytaj dalej
Następna strona
1/6