Dostęp do środków higieny menstruacyjnej to podstawowe prawo człowieka. Bez niego kobiety i dziewczynki nie mogą żyć z godnością. To oburzające, że dziewczęta na całym świecie nie mają szans na lepszą edukację, a kobiety na pójście do pracy bo są zbyt biedne, aby mieć okres. Zbyt długo zaniedbywano działania na rzecz rozwiązania tego problemu.

Międzynarodowa społeczność musi się zjednoczyć i podjąć skoordynowaną aktywność na rzecz kobiet i dziewcząt, które każdego miesiąca muszą wybierać czy kupić jedzenie, czy podpaski. Zachęcam każdego zainteresowanego do dołączenia do nas i wspólnego działania na rzecz rozwiązania tego problemu.

Dominika Kulczyk, Prezeska Kulczyk Foundation

Same podtrzymujemy tabu menstruacyjne. W dobrym tonie jest narzekanie na okres. Rozmowa z artystką Izą Moczarną.

Często uważamy, że czas miesiączki to czas, kiedy jesteśmy słabe, rozchwiane emocjonalnie, niedyspozycyjne, nie takie, jakie 'powinnyśmy' być

Czytaj dalej

Portrety kobiet z podpaską

Siedzisz na ziemi, bo jesteś nieczysta. Krew wsiąka w piach jak w podpaskę

Czytaj dalej

Hormony, czyli kobieta może czuć się wściekła, nieracjonalna

"Gdy mówimy, że nas boli, nie jesteśmy traktowane poważnie. Otarłam się przez to o śmierć". 

Czytaj dalej

O stołeczku w toalecie wolimy milczeć

Są problemy zdrowotne, o których kobiety nie mówią ze wstydu. Miałam pacjentkę, która przez siedem lat męczyła się z wysiłkowym nietrzymaniem moczu, zanim zdecydowała się na wizytę. Kobiety, przestańcie się wstydzić i dajcie sobie pomóc.

Czytaj dalej
Następna strona
1/3