Z uwagą i czułością przyglądamy się naszym relacjom – tym rodzinnym i tym z nami samymi – aby je uporządkować i z nową energią tworzyć świat po pandemii. Rozmawiamy o lękach, które towarzyszą wielu z nas, o podziale obowiązków i pomysłach na to, jak przygotować siebie i swoich najbliższych na nowy świat. Chcemy tworzyć nową rzeczywistość. Chcemy rozmawiać o wolności kobiet w sferze świadomości, cielesności i bytu.
„Czułość i wolność. Budujmy równowagę w relacjach" to akcja społeczna Kulczyk Foundation, „Wysokich Obcasów" i „Gazety Wyborczej".
Przeczytaj tekst Dominiki Kulczyk:
Menopauzy nie da się uniknąć. Ale można ją oswoić. Tym właśnie zajmują się ekspertki, które zaprosiłam do rozmowy
Dla kogo dojrzałe kobiety są niewidzialne? Przecież nie dla osób, z którymi warto budować wartościowe relacje. Rozmowa z dr Alicją Długołęcką, edukatorką seksualną, psychoterapeutką.
Szkolna ekwilibrystyka miesiączkowa wymaga umiejętności. To walka z własną fizjologią, bo pierwszy okres pojawia się bez ostrzeżenia - w autobusie do szkoły, na lekcji, przerwie. Boli brzuch, a ty nie masz podpaski. Do kiosku nie skoczysz, bo nie wolno wychodzić w czasie lekcji ze szkoły.
Już wkrótce tamponetki pojawią się w 500 polskich szkołach. To placówki, które zostały objęte programem pilotażowym prowadzonym przez Kulczyk Foundation w ramach grantu przyznanego przez MEN.
Niesłusznie kojarzy się ją głównie z ciążą i połogiem. Tak naprawdę to skuteczna metoda troski o mięśnie dna miednicy, potrzebna w każdym wieku.