Z czym mierzą się dziewczynki na świecie? Obejrzyjcie filmy i porozmawiajcie o tym!

Zebraliśmy dla Was fakty, które pokazują, z jakimi wyzwaniami mierzą się dziewczyny na całym świecie. Opowiadają o nich bohaterki 7. sezonu „Efektu Domina”.

11 października to Międzynarodowy Dzień Dziewcząt. Obejrzyjcie nasze filmy i porozmawiajcie o tym, z jakimi wyzwaniami mierzą się dziewczynki każdego dnia.

 

Dowiedz się więcej o Institute of Health Management Pachod (IHMP) w Indiach, który wspiera i edukuje dorastające dziewczęta zagrożone wydaniem za mąż przed osiągnięciem pełnoletności.  

Dowiedz się więcej o organizacji Tiny Toones z Kambodży, której celem jest zapewnienie bezpiecznego środowiska dla dzieci i młodzieży zagrożonych m.in. uzależnieniem od narkotyków i przemocą. 

Dowiedz się więcej o Days for Girls z Nepalu, która zajmuje się wsparciem z zakresu zdrowia prokreacyjnego i zapobieganiem wykluczeniu menstruacyjnemu dziewczynek i kobiet. 

Dowiedz się więcej o fundacji One Day, zajmującej się wsparciem wychowanków domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych w Polsce. 

Dowiedz się więcej o organizacji Policy Center for Roma and Minorities, działającej na rzecz społeczności Romów w Rumunii. 

 

Zachęcamy do włączenia się w obchody Międzynarodowego Dnia Dziewcząt, który już 11 października!

Możecie skorzystać z przygotowanych przez nas propozycji lub przygotować wydarzenie wg własnego pomysłu. Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie tutaj

Powiązane materiały warte chwili

Międzynarodowy Dzień Dziewcząt – „Mój głos, nasza równa przyszłość”

Międzynarodowy Dzień Dziewcząt, ustanowiony w 2011 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, ma na celu zwrócić uwagę na to, że dziewczęta na całym świecie mierzą się ze szczególnymi wyzwaniami, a dla zrównoważonego rozwoju świata kluczowe jest wyrównanie szans dziewcząt w stosunku do szans chłopców.

Dowiedz się więcej

Już 11 października Międzynarodowy Dzień Dziewcząt - przyłącz się!

Choć dziewczęta i kobiety stanowią mniej więcej połowę ludności świata, nie funkcjonują na tych samych zasadach co druga połowa. Równość płci, będąca prawem człowieka, nadal nie została osiągnięta. Zapraszamy do udziału w akcji z okazji dnia dziewczyn!

Dowiedz się więcej

Nierówność płci - głosem młodej!

Sprawcami są ludzie, którzy myślą nierówno, a dzieje się tak przez wychowanie, szkołę, znajomych, a nawet literaturę, filmy czy korporacje. Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy, że sami podświadomie przyczyniamy się do tego procesu. 

Dowiedz się więcej